روانشناسی

سرگردانی فکر در طی همه گیری کرونا ویروس

فکر ما ممکن است در طی همه گیری بیشتر سرگردان باشد - و این می تواند چیز خوبی باشد.

4 آذر 1400

تخم مرغ ماسکی جادویی برای رشد سریع موها

زرده تخم مرغ می تواند به علت داشتن ترکیب های پروتئینی مناسب، برای موهای شما فوق العاده باشد. ویتامین های A و E، بیوتین و فولات تنها بعضی از مواد مغذی هستند که محققان آن را با رشد مو ارتباط مستقیم داده اند.

28 آبان 1400

چه بخوریم تا دچار کمبود انرژی در روز نشویم؟

استرس، داروها، فشارهای کاری، اختلالات خواب یا بیماری و ... همگی از دلایل احساس خستگی در طول روز هستند. اگر تصور می کنید که این احساس خستگی دائمی، مزمن و بیش از حد است به پزشک مراجعه کنید.

19 مهر 1400

هشت عامل تهدید کننده سلامت زنان

آیا واقعاً مى دانید چه چیزهایى تندرستى تان را تهدید مى نماینددر این جا فهرستى از مهم ترین این عوامل را به ترتیب شیوع، مى آوریم. از فرصت استفاده نموده، سعى کنید آگاهى هایى راجع به هر یک از آنها و این که چگونه از خطراتى که سلامتى تان را تهدید مى نمایند...

10 مهر 1400

تغذیه صحیح در دوران شیردهی

شیردهی دورانی خاطره انگیز برای مادر است و همه سختی ها و شیرینی هایش در فکر مادر به خوبی نقش می بندد. مادر و کودک عاشق و نیازمند یکدیگرند و مادر فداکارانه آنچه را در روح و جسمش دارد به کودک می بخشد و برای آنکه بتواند با سلامت کامل و خاطره یی خوش این دوران...

10 مهر 1400

نیازهای غذایی بچه ها 2 تا4 ساله(3)

از میان برنامه های پر مشغله والدین و وظایف بچه ها، فعالیتها و تمرینها، نشستن با هم بر سر میز شام می تواند چالش بزرگی باشد. دلایل فراوان خوبی وجود دارد که این سنت کهنسال از خانه شما برچیده نشود. مطالعات نشان می دهد که خانواده هایی که به طور مرتب دور هم...

2 مهر 1400

تاثیر تغذیه بر کیفیت خواب

خواب راحت یکی از مهم ترین عوامل سلامت است و جالب تر اینکه با غذاهایی که در زمان بیداری مصرف می کنید، ارتباط مستقیم دارد. اما برای داشتن خواب خوب و راحت اول باید بیوریتم حاکم بر بدنتان را بشناسید.

1 مهر 1400

عواقب کذایی برای بدغذایی

متاسفانه این یک باور غلط بین مردم است. وقتی کسی صبحانه نمی خورد، مصرف هله هوله و مواد قندی در میان وعده اش بالا می رود و تازه میل و اشتهای بیشتری هم برای خوردن ناهار پیدا می کند و در این وعده، بدون کنترل غذا می خورد و در نتیجه به مرور زمان چاق می شود....

28 شهریور 1400

اینجا قطارها پرواز می نمایند

شنیدن پرواز قطار برای کسانی که تحت تاثیر فیلم های علمی و تخیلی هالیوودی هستند شاید امری باورپذیر باشد ولی در عالم واقع یک قطار آهنی چند صد هزار تنی حتما قدرت پرواز ندارد.

23 شهریور 1400

مواد خوراکی بهبوددهنده و تشدیدکننده علائم افسردگی

دلایل علمی وجود دارد که نشان می دهد نوع رژیم غذایی بر احساسات فرد تاثیر می گذارد زیرا ارتباط تنگاتنگی بین مغز و دستگاه گوارش وجود دارد.

15 شهریور 1400

تصاویر، عمارت لوکس نیمار در برزیل

زندگی امروز / پس از آنکه نیمار در ملاقات مقابل مارسی مصدوم شد همه نگرانی مسئولان از دست دادن جام جهانی 2018 روسیه بودند.

10 شهریور 1400

چرا وقتی می خوابیم دست مان خواب می رود؟

خواب رفتگی در یک یا هر دو دست ، با احساس از دست دادن حس در دست یا انگشتان توصیف می گردد.

4 شهریور 1400

31 نمونه از بهترین چیزهایی که نمی توانید با پول بخرید

حتما این جمله برای شما هم آشنا است که: پول نمی تواند همه چیز را بخرد.

31 مرداد 1400

آنچه باید درباره کلسیفیکاسیون دندان بدانیم

مسائل دندانی به ویژه کلسیفیکاسیون دندان شایع ترین مسائل در انسان است.

17 مرداد 1400

نگاه متفاوتی به یک مشکل خواب شایع: واقعا چرا بعضی ها یکی دو ساعت بعد از خواب بیدار می شوند و یک ساعتی کلنجار می فرایند تا دوباره خوابشان ببرد؟

خب، مسائل خواب در حال حاضر تبدیل به یک مشکل شایع جامعه شده اند. خیلی ها بعد از خستگی شدید فکری و بدنی، پس از اینکه ساعت ها در انتظار هستند تا بتوانند به بستر بروند و خستگی از بدن و فکر به در نمایند، می بینند که عملا خواب خوبی ندارند.

10 مرداد 1400

سبزی دوست داشتنی برای مبارزه با افسردگی در میانسالی

افسردگی، یکی از مهم ترین مشکلاتی است که زنان پس از ورود به دوران یائسگی به شکل رنج آوری با آن روبرو می شوند. محققان کشور برای مقابله با این پدیده، استفاده از گیاه دارویی ریحان را توصیه نموده اند.

4 مرداد 1400

چرا باید در تابستان هندوانه بخوریم؟

هندوانه یکی از مغذی ترین میوه های تابستانی است که به علت داشتن آب فراوان می تواند برای بدن بسیار مفید باشد. متخصصان تغذیه توصیه می نمایند که تمام افراد در فصل تابستان و در صورت امکان، مصرف هندوانه را هر روز در رژیم غذایی شان داشته باشند.

1 مرداد 1400

عادل که نباشد، علیفر الگو می شود!

تلویزیون به طور عام و شبکه سه به طور خاص، روزانه در حال از دست دادن مخاطب هستند. این را نه از نظرسنجی هایی که گاه و بی گاه خود صداوسیما منتشر می کند، بلکه از حرف های همین مردم کوچه و بازار می توان فهمید. شرایط برای شبکه سه از آن جهت متمایزتر از بقیه شبکه...

23 تیر 1400

(تصاویر) ریزش ساختمان 12 طبقه در میامی

در پی فروریختن یک ساختمان 12 طبقه در میامی آمریکا، عملیات جستجو و نجات بازماندگانی که در زیر آوار ماندند، با وجود فرارسیدن شب بی وقفه ادامه دارد.

21 تیر 1400

شعر روباه و زاغ به صورت قصه، سرنوشت قالب پنیر معروف

شعر روباه و زاغ را همه شنیده ایم، اما شاید این شعر یک قصه بوده! بیایید تصور کنیم قصه ای برای این شعر وجود داشته است و شعر روباه و زاغ به صورت قصه را بخوانیم.

19 تیر 1400
تعداد: (53)