سلامتی و پزشکی

سرگردانی فکر در طی همه گیری کرونا ویروس

فکر ما ممکن است در طی همه گیری بیشتر سرگردان باشد - و این می تواند چیز خوبی باشد.

4 آذر 1400

لزوم افزایش آگاهی مردان و زنان درخصوص سرطان پستان، سبک زندگی و رفتارهای باروری باید تغییر کند

عضو هیأت علمی پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی ضمن تأکید بر این نکته که سرطان پستان، همچنان شایع ترین سرطان در بین زنان است، گفت: درصدی از موارد سرطان پستان در مردان رخ می دهد که این موضوع، ضرورت آگاهی و اطلاع رسانی درخصوص این سرطان در هر دو جنس زنان...

1 آذر 1400

تعامل شهرداری بندرعباس و اداره کل ورزش و جوانان به سود ورزش هرمزگان است

خبرنگاران/هرمزگان مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان گفت: باید در پی توسعه ورزش همگانی و از طرفی کاهش آسیب های اجتماعی باشیم و باید از ظرفیت های متقابل بهره ببریم.

1 آذر 1400

تخم مرغ ماسکی جادویی برای رشد سریع موها

زرده تخم مرغ می تواند به علت داشتن ترکیب های پروتئینی مناسب، برای موهای شما فوق العاده باشد. ویتامین های A و E، بیوتین و فولات تنها بعضی از مواد مغذی هستند که محققان آن را با رشد مو ارتباط مستقیم داده اند.

28 آبان 1400

خوراکیهای مفید برای سرطان سینه

سرطان سینه به نوعی سرطان گفته می شود که از بافت پستان آغاز می شود. علائم سرطان سینه می تواند یک توده در سینه، تغییر در شکل سینه، گودی پوست، ترشح مایع از نوک سینه، یا پوسته شدن قسمتی از پوست باشد. در این مطلب با مواد غذایی مفید برای سرطان سینه آشنا می...

24 آبان 1400

روغن خردل در چه مواردی استفاده می گردد؟

مراقبت از پوست و برطرف مسائل پوستی از مهم ترین خواص روغن خردل است. در این مقاله به چند مورد از خواص و فایده های روغن خردل می پردازیم.

22 آبان 1400

علل ژنتیکی مقاومت دارویی در بیماریسل شناسایی شد

بیماری عفونی سل(TB) سالانه تقریبا جان دو میلیون نفر را در جهان را می گیرد. سل عفونتی باکتریایی است که عمدتا ریه های فرد را درگیر می کند.

22 آبان 1400

همراه با جنگ شاد رادیو سلامت

تهران (پانا) - مستمعین رادیو سلامت می توانند روزهای آدینه مستمع یک جنگ شاد با آیتم های متنوع با نام کوچه سلامت پلاک 102 باشند که به تهیه کنندگی محسن کریمی پخش می گردد.

15 آبان 1400

دلیل و درمان قولنج

مطلب پیش رو به دلیل و درمان قولنج در طب الرضا اشاره می نماید.

13 آبان 1400

گندم سیاه چه خواصی دارد؟

گندم سیاه متعلق به گروهی از خوراکی هاست که به نام شبه غلات معروف اند. شبه غلات ها دانه هایی هستند که درست مانند دانه های غلات مصرف می شوند اما گیاهی، علفی نیست. از شبه غلات های معروف دیگر می توان به کینوا و تاج خروس (بعضی از انواع این گیاه به صورت غلات...

12 آبان 1400

مواد مغذی موجود در نخود فرنگی

آیا در پی اطلاعاتی در خصوص فوائد نخود فرنگی در سلامت می باشید؟ این مقاله فهرستی از حقایق تغذیه ای و فوائد سلامتی بخش مرتبط با آن را فراهم ساخته است.

3 آبان 1400

افزایش ابتلا به کرونا در 3 شهر خوزستان ، پیشنهاد تعطیلی یک روزه مدارس برای واکسیناسیون

خبرنگاران/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نسبت به افزایش موارد بیماری در سه شهر استان خوزستان هشدار داد.

1 آبان 1400

اگر در دانشگاه شرایط رشد و پیشرفت دانشجو نباشد،خام فروشی است، باید کویر را فرصت بدانیم نه تهدید!

وزیر علوم گفت: اگر ما نتوانیم استعداد جوانی را در حد شأن آنها رشد دهیم، خام فروشی نموده ایم. اگر در دانشگاه شرایط رشد و پیشرفت دانشجو را تامین نکنیم، خام فروشی نموده ایم. پس خام فروشی تنها در بحث مواد مادی نیست.

30 مهر 1400

آلرژی در مقابل سرماخوردگی

هر وقت که چندین مرتبه پشت سر هم عطسه می کنید، این سردرگمی ایجاد می شود که آیا این عطسه ها ناشی از آلرژی می باشند و یا نشانه ای از یک سرماخوردگی. علائم هر دو، آلرژی و سرماخوردگی شبیه به یکدیگر است و در نتیجه

28 مهر 1400

علل کمبود منیزیم و درمان آن

منیزیم یکی از مواد معدنی ضروری مورد احتیاج بدن است. کمبود منیزیم می تواند به اختلالات مختلفی منجر گردد. در اینجا در خصوص علل کمبود منیزیم و چگونگی درمان آن به یاری رژیم غذایی و مکمل های منیزیمی بحث می کنیم.

28 مهر 1400

فال حافظ امروز ، 12 مهر ماه با تفسیر دقیق

خبرنگاران : فال حافظ امروز به متولدین ماه های مختلف توصیه های متفاوتی دارد. برای اینکه فال حافظ امروزتان را بدانید این مطلب را از دست ندهید.

24 مهر 1400

چه بخوریم تا دچار کمبود انرژی در روز نشویم؟

استرس، داروها، فشارهای کاری، اختلالات خواب یا بیماری و ... همگی از دلایل احساس خستگی در طول روز هستند. اگر تصور می کنید که این احساس خستگی دائمی، مزمن و بیش از حد است به پزشک مراجعه کنید.

19 مهر 1400

افتادگی رحم چیست؟

افتادگی رحم عبارت است از پایین آمدن رحم در امتداد کانال واژینال (مهبل) و در خانم هایی که چندین بار زایمان نموده اند و ضعف عضلات و سایر بافت های دستگاه تناسلی دارند دیده می گردد.

12 مهر 1400

آقایان و پوکی استخوان!

اگر چه در گذشته ای نه چندان دور تصور می شد پوکی استخوان یک بیماری مختص به خانم هاست، اما امروزه مشخص شده که آقایان هم در معرض ابتلا به پوکی استخوان قرار دارند. طبق بررسی های اجرا شده از هر 7 مرد بالای 50 سال، یک نفر در معرض خطر ابتلا به پوکی استخوان واقع...

12 مهر 1400

هشت عامل تهدید کننده سلامت زنان

آیا واقعاً مى دانید چه چیزهایى تندرستى تان را تهدید مى نماینددر این جا فهرستى از مهم ترین این عوامل را به ترتیب شیوع، مى آوریم. از فرصت استفاده نموده، سعى کنید آگاهى هایى راجع به هر یک از آنها و این که چگونه از خطراتى که سلامتى تان را تهدید مى نمایند...

10 مهر 1400
تعداد: (352)