رتبه اول سرطان پستان در مرگ و میر زنان

به گزارش اخبار مشروح، تهران (پانا) - پویش سراسری پارسا (پیشگیری و امید از سرطان ایران) همزمان با ماه اکتبر (9 مهر الی 9 آبان ماه) ماه جهانی ارتقاء آگاهی بانوان در مورد سرطان پستان از سوی پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی با همکاری و حمایت ارگان ها و نهادهای مختلف برگزار می گردد.

رتبه اول سرطان پستان در مرگ و میر زنان

به گزارش ایسنا، سرطان پستان نخستین عامل مرگ و میر زنان به علت سرطان در دنیا و ایران است. از این رو پیشگیری و خودمراقبتی جهت تشخیص زودرس و درمان به موقع اهمیت شایانی در مهار و درمان این بیماری دارد.

پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی با بیش از 20 سال فعالیت در زمینه های تخصصی پژوهش، آموزش و درمان تخصصی در زمینه سرطان پستان خود را مسئول سلامت بانوان بخصوص در حوزه پیشگیری از سرطان پستان می داند. لذا همیشه بخصوص در ماه اکتبر برنامه های متنوع آموزشی و اجتماعی با هدف مطلع سازی بانوان در این زمینه برگزار می نماید.

سال جاری نیز این برنامه ها درقالب پویش سراسری پارسا و با حمایت همکاری ارگان ها و نهادهای مختلفی از جمله بنیاد خیریه پارسا، دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران، شهرداری تهران، صدا و سیما برگزار می گردد.

گفتنی است فراوری محتوا و اجرای برنامه های پویش توسط تیم تخصصی و همکاری داطلبانه متخصصان حوزه های تخصصی جراحی، انکولوژی، ژنتیک، تغذیه، روانشناسی و متخصصین فناوری های نوین سرطان پستان اجرا خواهد شد.

از جمله برنامه های این پویش سراسری می توان به انجام آموزش های عمومی به صورت مجازی در مناطق مختلف شهرداری تهران و فضای مجازی همچنین فراوری بسته های آموزشی و فیلم جهت مطلعی از نحوه پیشگیری از سرطان، انجام مصاحبه های مختلف در برنامه های تلویزیونی و رادیویی همچنین برنامه های متنوع ورزشی با رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از تجمع مثل رکابزنی بانوان بهبود یافته از سرطان همچنین انجام غربالگری رایگان در بیمارستان فرهیختگان دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران، پخش برنامه های آموزشی در ایستگاه های مترو و نصب پیغام های بهداشتی در اتوبوسرانی تهران اشاره نمود.

بنابر اعلام روابط عمومی پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی بانوان در سراسر کشور می توانند به وسیله آدرس اینستاگرام @Motamed.c.i به پویش سراسری ملحق و از سایت www.Ibcrc.ir از برنامه ها و محتوای فراوری شده توسط تیم تخصصی پویش بهره مند شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 692

به "رتبه اول سرطان پستان در مرگ و میر زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه اول سرطان پستان در مرگ و میر زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید