واکنش وزارت امور خارجه به اظهارات آشنا درباره برجام در مصاحبه با روزنامه الاخبار

به گزارش اخبار مشروح، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید نمود اظهارات مطرح شده از سوی حسام الدین آشنا در مصاحبه با روزنامه الاخبار ، اظهار شخصی ایشان است و با وزارت خارجه و یا ظریف هماهنگی نشده است.

واکنش وزارت امور خارجه به اظهارات آشنا درباره برجام در مصاحبه با روزنامه الاخبار

سعید خطیب زاده در پاسخ به سوالی در مورد اظهارات حسام الدین آشنا در مصاحبه با روزنامه الاخبار گفت: نظرات مطرح شده در این مصاحبه شخصی است و با وزارت خارجه و یا آقای دکتر ظریف هماهنگی نشده است.

این دیپلمات ارشد کشورمان اظهار کرد : موضع ایران در مورد عدم پایبندی ایالات متحده به تعهدات قطعی اش ذیل قطعنامه 2231 شورای امنیت و جهت بازگشت این کشور به برجام روشن است که بارها توسط وزیر محترم خارجه به دقت و روشنی بیان شده است. پس از برطرف تحریم ها توسط آمریکا، ایران همانگونه که رهبری اعلام فرموده اند اقدامات جبرانی خود را متوقف می نماید. مرجع راستی آزمایی بر اساس برجام آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

بر اساس این گزارش حسام الدین آشنا در مصاحبه با روزنامه الاخبار اظهار نموده است : موضع آقای ظریف در چارچوب برجام و کمیسیون برطرف اختلافات طرف های برجام است. موضع ظریف نهایتِ آن چیزی است که ایران می تواند عرضه کند که بپذیرد بازگشت به تعهدات به صورت همزمان باشد و راستی آزمایی توسط اتحادیه اروپا انجام گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1010

به "واکنش وزارت امور خارجه به اظهارات آشنا درباره برجام در مصاحبه با روزنامه الاخبار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت امور خارجه به اظهارات آشنا درباره برجام در مصاحبه با روزنامه الاخبار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید