برطرف کامل تمامی تحریم های ایران، کلید موفقیت مذاکرات وین است

به گزارش اخبار مشروح، نماینده چین در سازمان های بین المللی با تاکید بر لزوم برداشته شدن کامل تمامی تحریم های آمریکا علیه ایران، گفت مذاکرات در وین وارد مرحله جدیدی شده است.

برطرف کامل تمامی تحریم های ایران، کلید موفقیت مذاکرات وین است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، وانگ کان فرستاده چین در سازمان های بین المللی مستقر در وین و نماینده پکن در نشست کمیسیون مشترک برجام، خواهان برطرف کامل تمام تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران شد.

وانگ عصر سه شنبه بعد از سرانجام دور جدید گفت وگوهای نشست کمیسیون مشترک برجام در وین گفت برطرف تمامی تحریم ها علیه ایران، کلید موفقیت مذاکرات کنونی برای احیای توافق هسته ای است.

به نوشته خبرگزاری شینهوا، وی ضمن مفید و سودمند توصیف کردن مذاکرات در روزهای اخیر، از ورود این گفت وگوها به مرحله جدیدی اطلاع داد.

وانگ توضیح داد که چین از گفت وگوهای فشرده کمیسیون مشترک برجام در دو کارگروه، برای تهیه پیش نویس متن هایی از مقدمات از سر گیری پایبندی آمریکا و ایران به توافق هسته ای استقبال می نماید.

بر اساس این گزارش، نماینده پکن در وین شرح داد، تمامی طرف ها اکنون درک واضح تری از چهارچوب و مؤلفه های آن مقدمات مذکور به دست آورده اند و این اقدامات پایه ای محکم برای مرحله بعد گفت وگوهای کمیسیون مشترک برجام ایجاد کرد.

به نوشته شینهوا، وی همچنین اضافه کرد که چین از آغاز مجدد هرچه سریعتر اجرای برجام توسط آمریکا و ایران استقبال نموده و آماده است تا دست در دست با دیگر طرف های مرتبط برای ارتقای گفت وگوها درخصوص متن های ماهوی، با هدف رسیدن به نتایج قابل قبول برای تمامی طرف ها، همکاری کند.

نشست کمیسیون مشترک برجام بعدازظهر سه شنبه در گرندهتل وین برگزار و قرار شد گفت وگوها در هفته آینده ادامه یابد. در این نشست، رؤسای هیات های مذاکره کننده کشورهای طرف برجام به بحث و آنالیز در مورد آخرین شرایط گفت وگوهای فنی و پیش نویس های اولیه متون و نحوه تداوم گفت وگوها پرداختند.

در نشست دیروز کمیسیون مشترک، سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه و رئیس هیأت ایرانی ضمن تأکید مجدد اصول و مواضع جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با برجام و مسیری که باید طی گردد، فرایند کنونی گفت وگوها را به رغم دشواری ها و چالش های موجود رو به جلو ارزیابی کرد.

اتحادیه اروپا نیز در بیانیه ای گفت: کمیسیون مشترک تصمیم گرفته تا گروه کارشناسی سومی ایجاد کند تا آغاز به آنالیز توالی احتمالی اقدامات مربوطه کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1088

به "برطرف کامل تمامی تحریم های ایران، کلید موفقیت مذاکرات وین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف کامل تمامی تحریم های ایران، کلید موفقیت مذاکرات وین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید