آیا سرطان آپاندیس ارثی است؟

به گزارش اخبار مشروح، یک مطالعه تازه نشان می دهد در حالی که سرطان آپاندیس یک بیماری نادر است، اما برای درصد کمی از مبتلایان به این بیماری ممکن است با یک نوع ژنتیکی خاص مرتبط باشد

آیا سرطان آپاندیس ارثی است؟

به گزارش محیا نیوز، محققان بر اساس تحقیقات قبلی، دریافتند که از هر 10 نفر مبتلا به سرطان آپاندیس، 1 نفر حامل یک نوع ژنتیکی مرتبط با استعداد ابتلاء به سرطان است.

آندریانا هالوواتیج، محقق ارشد از دانشگاه واندربیلت تنسی، گفت: بر اساس این داده ها، ما می توانیم مشاوره ژنتیک و آزمایش پانل چند ژنی ژن های مستعد ابتلاء به سرطان را برای همه بیماران مبتلا به سرطان آپاندیس، صرف نظر از سن یا سابقه خانوادگی سرطان، توصیه کنیم.

در گذشته محققان فکر نمی کردند این سرطان که سالانه از هر یک میلیون نفر یک یا دو نفر را مبتلا می نماید، ارثی باشد. این واقعیت که این سرطان، بیماری ای نادر است درک و مطالعه آن را سخت تر نموده است.

برای این تحقیق، محققان داده های آزمایش پانل چند ژنی را از یک آزمایشگاه آزمایش بالینی سراسری در ایالات متحده تجزیه و تحلیل کردند. داده ها شامل 131 بیمار مبتلا به سرطان آپاندیس بود.

محققان دریافتند که 11.5 درصد از بیماران حداقل یک نوع ژنتیکی ارثی در ژن مستعد ابتلاء به سرطان داشتند.

به گفته محققان، همه بیماران مبتلا به سرطان آپاندیس باید ارزیابی ژنتیکی را در نظر بگیرند. آنها بعلاوه باید آزمایش و مشاوره ژنتیکی اعضای خانواده در معرض خطر را در نظر بگیرند.

هالوواتیج تاکید می نماید که مطالعات بیشتری برای شناسایی عوامل ژنتیکی نو و استفاده از این شواهد برای مشخص ژن هایی که در آزمایش های ژنتیکی سرطان آپاندیس انتخاب می شوند، مورد احتیاج است.

منبع: فرارو
انتشار: 26 آبان 1401 بروزرسانی: 26 آبان 1401 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1620

به "آیا سرطان آپاندیس ارثی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا سرطان آپاندیس ارثی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید