31 نمونه از بهترین چیزهایی که نمی توانید با پول بخرید

به گزارش اخبار مشروح، حتما این جمله برای شما هم آشنا است که: پول نمی تواند همه چیز را بخرد.

31 نمونه از بهترین چیزهایی که نمی توانید با پول بخرید

یک جمله کاملا درست که متاسفانه بیشتر اوقات از آن غافل هستیم! همیشه کافی نیست که به ما بگویند ارزشمندترین چیزهای زندگی رایگان است؛ بلکه گاهی اوقات، ما احتیاج به یادآوری های خاص تری داریم.

اگر دارید به این فکر می کنید که چه چیزهایی را نمی توان با پول خرید، در ادامه این مقاله از خبرنگاران مگ، همراه ما باشید. مواردی که در ادامه خواهند آمد می توانند چشم انداز وسیعی در اختیار شما قرار دهند و باعث شوند که قدر چیزهای کوچک دور و برمان را بیشتر بدانیم. دارایی های ارزشمندی که خیلی وقت ها، بی تفاوت از کنار آن ها می گذریم در حالی که با هیچ ثروتی، قابل خریداری نیستند.

1. عشق

عشق در لباس های مختلفی به سراغ ما می آید؛ مثل عشق مادر به فرزندان، عشق دو دلداده به هم، عشق به خانواده و… اما هیچ کدام از این ها را نمی توان با پول خرید یا افزایش داد. پس وقتی چیزی جز عشق ندارید، برای کسانی که در کنار شما هستند، ارزش قائل شوید.

2. دوستی

دوستان واقعی در خوشی و ناخوشی در کنار شما خواهند بود. صرف نظر از شرایط مالی تان، قدردان افرادی باشید که شما را دوست دارند، شور زندگی را در وجود شما زنده می کنند و به رشد شما کمک می کنند.

3. همدلی

افرادی که در شرایط سخت مالی بزرگ می شوند، بیشتر از همسالان ثروتمند خود با دیگران همدلی می کنند. آن ها اغلب سریع تر به کسی که در موقعیت دشواری است کمک می کنند، حتی وقتی چیز کمی برای بخشیدن دارند و در ازای آن، چیزی دریافت نمی کنند.

4. یک خانه

بله ، با پول می توان خانه ای خرید و هرچه پول بیشتری داشته باشید، گزینه های بیشتری هم وجود دارد. اما پول نمی تواند آن خانه را به خانه تبدیل کند! آنچه در درون خانه شما را احاطه کرده، کاملا به خود شما بستگی دارد.

5. خانواده

خانواده بخش مهمی از زندگی است. هیچ مبلغی نمی تواند افرادی را که در درون قلب شما جای دارند، جذب کند و نمی توان چنین افرادی را خرید!

6. اشتیاق

این شور و اشتیاق درباره هر چیزی می تواند باشد؛ از حیوانات و گیاهان گرفته تا حلقه دوستانی که شما را احاطه کرده اند و خیلی چیزهای دیگر. چیزی که مسلم است این است که همه ما می دانیم که روی این شور و احساس عمیق، نمی توان هیچ قیمتی گذاشت.

7. انگیزه داشتن

اهداف بزرگ می توانند دلهره آور باشند و پول نمی تواند انگیزه لازم را برای اقدام و انجام کارها برای شما بخرد. این نیروی انگیزه است که حتی وقتی موفقیت، بعید به نظر می رسد، همچنان شما را در حرکت نگه می دارد.

8. انضباط

حتی با وجود اهداف و انگیزه ، شما به نظم و انضباط احتیاج دارید تا به جایی برسید. شما باید مصمم باشید تا اهداف خود را به واقعیت تبدیل کنید. شما احتیاج به یک برنامه قابل اجرا دارید و این کاملا به شما بستگی دارد که چقدر آن را دنبال کنید نه به اندازه پولی که خرج می کنید!

9. زمان

در حالی که پول می تواند اوقات فراغت بیشتری را برای شما بخرد، اما نمی تواند مانع از تیک تاک ساعت گردد. شرایط مالی شما هر چه باشد، این شما هستید که می توانید انتخاب کنید که بیشترین استفاده را از زمان خود ببرید یا خیر.

10. شادی

حتما این عبارت را شنیده اید که. پول نمی تواند خوشبختی بیاورد. این درست است، اما پول می تواند لذت های لحظه ای را بخرد. هرچند که منظور از شادی و خوشبختی در اینجا، چیزی به مراتب فراتر از لذت های لحظه ای است. ما از احساسی عمیق و ماندگار صحبت می کنیم که با هیچ مبلغی قابل خریداری نیست و احتمالا خیلی وقت ها آن را نادیده می گیریم. شادی هم شبیه حس قدرشناسی، یک انتخاب است.

11. هیجان

هیچ مبلغی نمی تواند احساس شور و هیجانی را که هنگام پیش بینی چیزی که شادی را برای شما به ارمغان می آورد، خریداری کند و احتیاجی به هزینه زیادی ندارد.

12. کلمات

هیچ کس نمی تواند برای گفتن حرف درست و به جا به شما پول بدهد و هیچ مبلغی نمی تواند کلماتی را که باید بشنوید، بخرد. شما نمی توانید برای کلمات مناسب از طرف افرادی که بیشترین اهمیت را دارند، هزینه کنید.

13. در آغوش گرفتن

در آغوش گرفتن شخص مناسب می تواند هر شرایط سختی را کمی آسان کند و این کار هزینه ای برای شما ندارد. فقیر بودن، چیزی از اهمیت در آغوش گرفتن کم نمی کند در حالی که ثروت بیشتر هم باعث احساس حمایت و راحتی بیشتر نخواهد شد.

14. هوش

طبقه اجتماعی، تاثیری بر هوش ندارد. بعضی از با استعدادترین افراد، از آغاز به لحاظ مالی، بنیه ضعیفی داشته اند و بعضی از ثروتمندترین افراد هم فاقد عقل سلیم هستند. همیشه چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد و همیشه راه هایی برای یادگیری آن وجود دارد.

15. حکمت

خرد ، با سن ، موقعیت یا پول به وجود نمی آید. خرد همراه با تجربه است. بعضی اوقات فقیرترین مردم بهترین توصیه ها را می کنند و گاهی اوقات پاسخ دادن به یک احتیاج، هیچ هزینه ای برای شما ندارد.

16. قدردانی

هر چه بیشتر داشته باشید، احتمال اینکه همه چیز را بدیهی تلقی کنید، بیشتر است. البته این بدان معنی نیست که بهتر است کمتر داشته باشید، بلکه این بدان معناست که شکرگزاری و تمرین قدردانی ضروری است. این یک انتخاب ساده است که می توانید هر روز انجام دهید.

17. صمیمیت

ارتباطات انسانی در سطحی عمیق، بسیار باارزش هستند. خودمانی بودن و باز بودن از لحاظ احساسی نسبت به شخصی دیگر، یکی از تأثیرگذارترین چیزها در زندگی است. پول نقد می تواند طلا ، الماس و جواهرات بخرد ، اما هرگز نمی تواند صمیمیت واقعی را خریداری کند.

18. ستارگان

نمی توانید قیمتی برای ستاره ها و درخشش آن ها در آسمان شب قائل شوید. نگاه کردن به آسمان بالای سر و شگفت زده شدن از این همه عظمت و فکر کردن درباره جایگاه مان در دنیا برای همه ما رایگان است و با کم و زیاد شدت اندازه ثروت ما تغییری نمی کند.

19. احترام گذاشتن

پول می تواند مقام و جایگاه را بخرد، اما نمی تواند احترام را بخرد. احترام چیزی است که شما به دست می آورید ، نه چیزی که می توانید بخرید. در نهایت، اندازه این احترام، به انتخاب های شما و شخصیتی که این انتخاب ها می سازند، برمی گردد.

20. تاب آوری

تاب آوری، یک ویژگی شخصیتی است که با غلبه بر چالش ها همراه می گردد. نمی توان آن را با هیچ اندازهی از ثروت خرید، بنابراین به قدرت و مقاومت خود افتخار کنید و بدانید که این توانایی، چیزی نیست که با پول آمده باشد. در نهایت شکل گیری این توانایی، بیشتر به انتخاب شما بستگی دارد تا شرایط بیرونی.

21. خلاقیت

خلاقیت یکی از ناب ترین چیزهای دنیا است. بچه ها می توانند در فکر خود داستان بسازند. بعضی ها هم می توانند نقاشی هایی باورنکردنی روی دستمال رستوران بر جای بگذارند. خلاقیت را نمی توان خرید و یا از بین برد و با ارتباط رشد می کند.

22. معنویت

چه مذهبی باشید و چه غیرمذهبی، می توانید ارتباطی عمیق و حیاتی با بعد معنوی خود داشته باشید. هدایت کردن یا ابراز این انرژی چیزی نیست که وابسته به پول یا فراوانی آن باشد.

23. رویاها

اجازه ندهید شرایط مالی شما، رویاها و بلندپروازی های شما را محدود کند. شما هنوز هم می توانید قدم بردارید، حتی اگر این قدم ها کوچک هم باشند، شما را به رویاهایتان نزدیک تر کرده و آن ها را برای شما واقعی تر از قبل می کنند.

24. اعتماد به نفس

احساسات شما در مورد خودتان، می تواند تحت تأثیر بسکمک از چیزها قرار گیرد، اما در نهایت، به خود شما بستگی دارد. شما نمی توانید با تکیه بر دیگران، اعتماد به نفس را به دست آورید و همچنین نمی توانید این احساس را بخرید.

25. شهود

شهود قابل خرید نیست و فقط خود شما هستید که می دانید که چگونه در شرایط سخت به این نیروی خود اعتماد کنید. در حالی که نبود نگرانی های مالی می تواند شنیدن این صدای درونی را آسان کند، اما باید گفت که داشتن شهود آن طور که باید، به پول احتیاج ندارد.

26. آداب

افراد ثروتمند می توانند رفتارهای وحشتناکی داشته باشند و افراد فقیر می توانند رفتارهای عالی داشته باشند. همه چیز به تاثیرات سنین رشد و آنچه که ضروری می دانید، بر می گردد. اظهار احترام و ادب، برای شما هیچ هزینه ای ندارد.

27. سلامتی

بر هیچ کس پوشیده نیست که وقتی از نظر مالی خوب هستید، داشتن سلامتی راحت تر است. با این وجود ، سلامتی به چیزی بیش از پول احتیاج دارد. بدون انجام بعضی کارها نمی توانید از نظر جسمی سالم باشید و بدون مراقبت مداوم نمی توانید سلامت روانی خود را حفظ کنید.

28. رابطه خوب با فرزندان خود

مهم نیست چقدر ثروتمند هستید ، بدون تلاش نمی توانید بچه ها را تربیت کنید. خرید هدیه یا استخدام شخص دیگری برای مراقبت از آن ها ممکن است یک راه میان بر خوب به نظر برسد ، اما به یاد داشته باشید که هیچ چیز به اندازه زمان با کیفیتی که با آن ها سپری می کنید، ارزش ندارد.

29. زیبایی درونی

پول می تواند آرایش، لباس و جراحی را خریداری کند ، اما نمی تواند شخصیت شما را تغییر دهد. همانطور که ویل اسمیت گفت: پول و موفقیت، افراد را تغییر نمی دهد، بلکه فقط آنچه را که در حال حاضر وجود دارد، تقویت می کنند.

30. مثبت اندیشی

خوش بینی همیشه آسان نیست، اما افراد ثروتمند به احتمال زیاد جنبه های مثبت امور را نمی بینند. برعکس ، افرادی که دارایی کمتری دارند، تمایل بیشتری برای شمارش نعمت های خود دارند.

31. اعتماد

مهم نیست چقدر پول دارید، باز هم ممکن است از طریق افراد نامناسب احاطه شده باشید. اعتماد و وفاداری برای ارتباطات انسانی بسیار مهم است و هیچ کدام قابل خرید نیست. پول، شما را بیشتر قابل اعتماد نمی کند.

کلام آخر

شاید اگر از شما بپرسند که چه چیزهایی را نمی توان با پول خرید، فهرست طولانی تری برای پاسخ دادن به این سوال داشته باشید. این نگاه متفاوت، به همه ما کمک می کند که کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشیم و با انجام کارهایی به ظاهر ساده اما بسیار با ارزش، قدر زندگی و عزیزان مان را بهتر بدانیم.

حالا که این فهرست را خواندید، فکر کنید و ببینید که کدام یک از این ها برای شما مهم تر است؟ و امروز چه کاری می توانید انجام دهید تا زندگی را برای خود و اطرافیانتان زیباتر کنید؟ از تجربه های خود برای ما هم بگویید.

منبع: liveboldandbloom

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 31 مرداد 1400 بروزرسانی: 31 مرداد 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1219

به "31 نمونه از بهترین چیزهایی که نمی توانید با پول بخرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "31 نمونه از بهترین چیزهایی که نمی توانید با پول بخرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید