گاف عظیم عزیزی خادم در بستر دیپلماسی ورزشی، آیا رئیس AFC واقعا در جریان سلب میزبانی از ایران نبوده؟! خبرنگاران

به گزارش اخبار مشروح، عزیزی خادم از همان مناظره اول در تلویزیون با به کار بردن لغات انگلیسی تا نشست با وزیر امور خارجه، این انتظار را از فدراسیون تحت ریاستش ایجاد کرد که بتواند هرچه سریعتر با AFC ارتباط گرفته و درخصوص سلب میزبانی از ایران، دادخواهی کند.

گاف عظیم عزیزی خادم در بستر دیپلماسی ورزشی، آیا رئیس AFC واقعا در جریان سلب میزبانی از ایران نبوده؟! خبرنگاران

گروه ورزشی خبرنگاران، آنچه طی سالیان اخیر در برخورد با FIFA و AFC دستگیرمان شده این است که بیشتر از ارتباط و دوستی با سران این نهادها، نیازمند مدیریت قوی در وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال هستیم تا با آینده نگری های لازم و آتو ندادن به خارجی ها بتوانیم در بزنگاه های مهم به حق مان برسیم. این در حالی است که مدیران ورزش و فوتبال در سال های گذشته عادت نموده اند که تمام ضعف و سوءمدیریت شان را با واژه هایی مثل دشمنی کشورهای عربی و AFC، ماله کشی نمایند.

در دوره های قبلیِ فدراسیون فوتبال که دلخوش به کرسی نایب رئیسی AFC بودیم و مدیران و روسای ساکن ساختمان سئول با شیخ سلمان بحرینی طرح رفاقت ریخته بودند، نه تنها چیزی عایدی فوتبال نشد بلکه در نهایت منجر به سلب میزبانی از کشورمان در تمام رده های فوتبال و فوتسال گشت. ناگفته نماند که شیخ سلمان و اینفانتینو در سال های گذشته سفرهایی به ایران داشتند که با توجه به شرایط کنونی، بیشتر تشریفاتی-تفریحاتی به نظر می رسید. با این وجود اما نوع برخورد با سلب میزبانی از ایران، یک سنگ محک جدی برای رئیس جدید فدارسیون به شمار می رفت که قرعه به نام شهاب الدین عزیزی خادم افتاد.

عزیزی خادم از همان مناظره اول در تلویزیون با به کار بردن لغات انگلیسی تا نشست با وزیر امور خارجه، این انتظار را از فدراسیون تحت ریاستش ایجاد کرد که بتواند هرچه سریعتر با AFC ارتباط گرفته و درخصوص سلب میزبانی از ایران، دادخواهی کند. پس از گذشت چند هفته و انجام مکاتبات و تماس ها با کنفدراسیون فوتبال آسیا، در نهایت گذر عزیزی خادم در ورزشگاه آزادی به خبرنگاران افتاد و در پاسخ به آنها درخصوص سلب میزبانی از ایران، جمله ای عجیب را به زبان آورد که شاید به جرأت بتوان گفت هیچکسی انتظار شنیدنش را نداشت. شیخ سلمان در جریان اهدای میزبانی به بحرین نبوده و AFC خودش این تصمیم را گرفته است.

آقای عزیزی خادم! آیا امکان دارد در فدراسیون تحت ریاست تان تصمیم مهمی گرفته گردد و بعد بگویند جناب رئیس در جریان نبوده؟! مگر غیر از این است که دبیرکل، مصوبات رئیس و هیات رئیسه را ابلاغ می نماید. اگر قرار است به قول خودتان از دیپلماسی ورزشی بهره ببرید و همانند فدراسیون سابق، طرح رفاقت با شیخِ بحرینی بریزید، نیازی نیست چنین اظهارات عجیبی را مطرح کنید. آقای عزیزی خادم! شأن و منزلت صدلی ریاست فدراسیون به اندازه کافی طی این سال ها پایین آورده شده، خواهشا شما دیگر ادامه دهنده این راه نباشید؛ اگر توانایی اش را ندارید، همانطور که وعده داده بودید، از مردم ایران عذر خواهی کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1022

به "گاف عظیم عزیزی خادم در بستر دیپلماسی ورزشی، آیا رئیس AFC واقعا در جریان سلب میزبانی از ایران نبوده؟! خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاف عظیم عزیزی خادم در بستر دیپلماسی ورزشی، آیا رئیس AFC واقعا در جریان سلب میزبانی از ایران نبوده؟! خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید