تصمیم عجیب AFC؛ عمان جایگزین فوتبال ساحلی ایران در جام جهانی!

به گزارش اخبار مشروح، خبرنگاران: کنفدراسیون فوتبال آسیا در تصمیمی عجیب، عمان را به جای تیم ملی فوتبال ساحلی ایران برای حضور در جام جهانی 2021 روسیه انتخاب کرد.

تصمیم عجیب AFC؛ عمان جایگزین فوتبال ساحلی ایران در جام جهانی!

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش خبرنگاران پس از اینکه برنامه برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی فوتسال و فوتبال ساحلی دو بار لغو و به تعویق افتاد، مقرر شد کنفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به لغو مسابقات قهرمانی آسیا، راسا درباره انتخاب تیم های صعود نماینده به جام جهانی تصمیم بگیرد.

بر همین اساس کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی AFC، در مورد نحوه صعود تیم ها به جام جهانی تصمیم گیری نموده و سه معیار را برای معین تیم های صعود نماینده فوتسال و دو شرط را برای تیم های صعود نماینده فوتبال ساحلی به این توضیح برای تصویب در کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا معین کرد:

1: پنج تیم برتر از مسابقات قهرمانی فوتسال آسیا به میزبانی چین تایپه 2018

2: پنج تیم برتر از رتبه بندی کلی سه دوره از مسابقات قهرمانی فوتسال آسیا در سال های 2014، 2016، و 2018

به علاوه مسابقات پلی آف برای تیم های باقی مانده شامل عراق، لبنان، تایلند و ویتنام برگزار تا دو تیم صعود نماینده به مسابقات جام جهانی معین نمایند.

بر اساس معیارهای مطروحه صعود تیم های فوتسال ایران، ژاپن و ازبکستان به عنوان نمایندگان AFC به جام جهانی فوتسال که قرار است در تاریخ 12 سپتامبر لغایت 3 اکتبر در لیتوانی برگزار گردد، قطعی است.

هم چنین برای معین نمایندگان آسیا برای حضور در جام جهانی فوتبال ساحلی روسیه 2021، کمیته اجرایی AFC پیشنهادات کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی این کنفدراسیون را تایید کرد که مبنای آن سیستم امتیازی با در نظرگیری عملکرد هشت تیم برتر قاره در سه دور قبل مسابقات قهرمانی فوتبال ساحلی است. بر این اساس ژاپن، عمان و امارات متحده عربی نمایندگان آسیا در جام جهانی فوتبال ساحلی که از 19 تا 29 آگوست برگزار می شوند حضور خواهند بود.

بر اساس این تصمیم حیرت انگیز کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم ملی فوتبال ساحلی ایران به طور رسمی از جام جهانی روسیه حذف شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1029

به "تصمیم عجیب AFC؛ عمان جایگزین فوتبال ساحلی ایران در جام جهانی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم عجیب AFC؛ عمان جایگزین فوتبال ساحلی ایران در جام جهانی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید