کوچک ترین قهوه خانه دنیا اینجاست ، منوی این قهوه خانه با هر منویی که در عمرتان دیده اید فرق دارد

به گزارش اخبار مشروح، در میان صدها مغازه و حجره اغذیه فروشی در بازار، قهوه خانه قدیمی ای هست که رنگ و لعاب دیگری دارد و نه تنها در بازار تهران، بلکه در کل تهران و ایران بی نظیر است. این قهوه خانه 2متری که به قهوه خانه درویش معروف است، در راسته بازار زرگرها جا خوش کرده است.

کوچک ترین قهوه خانه دنیا اینجاست ، منوی این قهوه خانه با هر منویی که در عمرتان دیده اید فرق دارد

به گزارش خبرنگاران، در این قهوه خانه می توانید بهترین و خوش طعم ترین چای را با بهترین کیفیت میل کنید، با حاج کاظم، صاحب کنونی قهوه خانه، که این مکان را از پدر خود به ارث برده است هم صحبت شوید، از دکوراسیون خاطره انگیز آن دیدن کنید، تا چای شما حاضر می گردد یک دقیقه مطالعه کنید و در نهایت با بقیه پول خود به صندوق مولا که برای کمک به بچه های بهزیستی راه اندازی شده کمک کنید.

کوچک ترین قهوه خانه دنیا در قلب بازار که با ترمه و شیشه های رنگی و منبت پوشیده شده، در سال 1297 از طریق پدر حاج کاظم، حاج علی مبهوتیان، تاسیس و در نیمه دوم سال 95 ثبت ملی شد. در این قهوه خانه، قهوه ترک و فوری و انواع چای سرو می گردد، از چای نعناع، چای دارچین و چای زعفران گرفته تا چای معمولی و چای نبات. البته منوی این قهوه خانه با هر منویی که در عمرتان دیده اید فرق دارد، یعنی چایی در آن برای بعضی ها 100 تومان، برای بعضی ها 500 تومان، برای بعضی ها هم 2000 تومان است!

جالب است بدانید که کیفیت چایی در هر قیمتی کاملا یکسان است و تفاوت نمی کند! این به شما بر می گردد که می خواهید مبلغ بیشتری بپردازید تا صرف خیریه گردد. صحبت از خیریه شد، بد نیست بدانید حاج علی درویش به رسم پهلوانی در گوشه قهوه خانه صندوق خیریه ای به نام مولا گذاشته تا افرادی که چای می خوردند باقی پول چای خود را در این صندوچه بیندازند. این پول پس از جمع آوری، به بچه های بهزیستی تعلق می گیرد .

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 اسفند 1401 بروزرسانی: 21 اسفند 1401 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1674

به "کوچک ترین قهوه خانه دنیا اینجاست ، منوی این قهوه خانه با هر منویی که در عمرتان دیده اید فرق دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوچک ترین قهوه خانه دنیا اینجاست ، منوی این قهوه خانه با هر منویی که در عمرتان دیده اید فرق دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید