کرونا در اروپا، از افزایش آمار مبتلایان به کرونا در اروپا تا افزایش چشمگیر خشونت خانگی در برلین

به گزارش اخبار مشروح، جدیدترین اخبار کرونا در اروپا از درخواست آلمان برای قرار دریافت موضوع بیماری های واگیر و خطرات سلامت در کانون سیاست امنیت جهانی و افزایش چشمگیر خشونت های خانگی در برلین در دوران بحران کرونا خبر می دهد.

کرونا در اروپا، از افزایش آمار مبتلایان به کرونا در اروپا تا افزایش چشمگیر خشونت خانگی در برلین

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران با وجود کاهش محدودیت های کرونایی در بسیاری کشورهای اروپایی اما مسئله شیوع کرونا و عواقب مالی، سیاسی و اجتماعی گسترده آن همچنان تیتر اول بسیاری از رسانه های اروپایی است.

تداوم کاهش محدودیت های کرونایی در انگلیس

جدیدترین اخبار کرونایی در این اتحادیه حاکی از آن است که با وجود شرایط نامناسب انگلیس و انتقادهای دانشمندان به کاهش محدودیت های کرونایی در این کشور اما بارها، رستوران ها، هتل ها، سینماها و موزه ها و بسیاری از اماکن دیگر در انگلیس از روز شنبه باز می گردد. هم زمان قاعده فاصله گذاری دو متری برای مقابله با شیوع کرونا در این کشور به یک متر کاهش پیدا می نماید.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در اعلام این خبر گفته است که خواب زمستانی طولانی ما به خاتمه می رسد. این در حالی است که بسیاری محققان کاهش محدودیت های کرونایی در این کشور را زود ارزیابی می نمایند. انگلیس کشوری است که بیشترین آسیب را از شیوع بحران کرونا در اتحادیه اروپا دیده است.

بعد از شروع ریاست دوره ای آلمان بر اتحادیه اروپا پائولو جنتیلیونی، کمیسر امور مالی اتحادیه اروپا درباره توافق قریب الوقوع در مناقشات برای یاری های میلیاردی در بحران کرونا ابراز خوش بینی نموده و بیان کرد : ما می توانیم در این باره مطمئن باشیم.

کمیسیون اروپایی یک بسته یاریی 750 میلیارد یورویی را برای غلبه بر عواقب مالی بحران کرونا پیشنهاد داده که بعضی کشورها از جمله هلند و اتریش با آن مخالفند.

آلمان : خطرات سلامتی باید در کانون سیاست امنیت جهانی قرار گیرد

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان هم اعلام نموده که بیماری های همه گیر و سایر خطرات برای سلامتی باید در کانون سیاست امنیت جهانی قرار گیرد.

ماس در جلسه مجازی شورای امنیت سازمان ملل بیان کرد که این نیازمند درک بیشتر و گسترده تر از مفهوم صلح و امنیت است.

وزیر امور خارجه آلمان همچنین تاکید نمود: هنگامی که منشور سازمان ملل متحد 75 سال پیش نوشته شد تمرکز بیشتر روی مقولات نظامی بود . امروز ما می دانیم که یک ویروس می تواند مرگبارتر از سلاح گرم باشد و یک حمله سایبری می تواند آسیب های بیشتری نسبت به یک نیروی نظامی وارد کند و تغییرات آب و هوایی بیش از بیشتر سلاح های معمولی مردم را تهدید می نماید.

ماس همچنین تاکید نمود که بحران کرونا یک مسئله جهانی است و نیازمند رفتارهای جهانی است.

صدر اعظم آلمان هم روز گذشته بعد از یک ویدو کنفرانس با رئیس کمیسیون اروپایی با تاکید بر اینکه تا زمانی که واکسنی برای کرونا و یا دارویی برای آن یافت نگردد این ویروس از بین نمی رود تاکید نمود که در سطح اروپایی تصمیمات بسیار مسئولانه ای اتحاذ می گردد تا منطقه شنگن به یک منطقه سفر مشترک تبدیل گردد.

افزایش شمار مبتلایان روزانه در صربستان

صربستان هم از افزایش چشمگیر شمار مبتلایان روزانه به کرونا اطلاع داده است. دولت این کشور روز پنج شنبه از ابتلای حدود 359 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داد که افزایش چشمگیری را نسبت به روزهای قبل از آن نشان می داد.

تعویق طرح سرشماری سال آینده در آلمان

کشور آلمان هم سرشماری که برای سال آینده برنامه ریزی شده بود را به دلیل بحران کرونا به تعویق انداخت. این خبر را وزیر کشور آلمان بیان کرد. آلمان بیان کرد که این طرح را برای مدت یک سال به تعویق می اندازد.

اعتراضات ضد محدودیت ها با وسایل نقلیه در برلین

اعتراضات با وسایل نقلیه علیه محدودیت های کرونایی در شهر برلین برگزار گردید. به گفته پلیس حدود 1600 شرکت نماینده با هزار وسیله نقلیه در این اعتراضات شرکت کردند.

صدر اعظم آلمان و رئیس کمیسیون اروپایی هم در یک کنفرانس ویدئویی خواهان اجرای هر چه سریع تر بسته مالی کرونا برای مبارزه با عواقب این بحران در اتحادیه اروپا شدند.

افزایش چشمگیر خشونت خانگی در برلین

بر اساس ارزیابی دادگستری و پزشکی قانونی بحران کرونا به افزایش قابل توجه خشونت های خانگی در برلین منجر شده است. رئیس کلینیک حفاظت از خشونت برلین اعلام نموده است همه نگرانی هایی که ما در این باره داشتیم محقق شده است. ما بیشترین صدمات را داشتیم و تقریبا در همه موارد خشونت شکستگی و جراحت گلو دیده می شد.

بر اساس این گزارش در اوج محدودیت های کرونایی در آلمان در ژوئن سال 2020 در مقایسه با این دوره زمانی در سال قبل برلین شاهد افزایش 30 درصدی خشونت های خانگی بوده است.

میزان کودک آزاری ها در برلین نیز در نیمه اول سال 2020 نسبت به این دوره زمانی در سال گذشته حدود 23 درصد افزایش داشته است.

انتشار اولین عکس صدر اعظم آلمان با ماسک

صدر اعظم آلمان هم بعد از انتقاد یک خبرنگار مبنی بر اینکه چرا تا به حال عکسی با ماسک از وی منتشر نشده است عکسی از خود در حالی که ماسکی به صورت داشت را منتشر کرد.

تداوم رکود در بازار خودروی آلمان

بازار خودروی آلمان در ماه گذشته همچنان به رکود خود نتیجه بحران کرونا ادامه داد.

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در اروپا

جدیدترین آمارهای رسمی نشان می دهد که کرونا همچنان در اروپا جولان داده و قربانی بیشتری می گیرد.

بر اساس جدیدترین آمارها اسپانیا از نظر تعداد مبتلایان به کرونا گوی سبقت را از انگلیس ربوده و در این کشور تا به حال 297183 نفر به کرونا مبتلا شده و 28368 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند.

در انگلیس هم تا به حال 283757 نفر به کرونا مبتلا شده و 43995 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 240961 نفردر این کشور به کرونا مبتلا شده و 34818 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در آلمان هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 196717 نفر به کرونا مبتلا شده و 9064 نفر هم در اثر این بیماری جان باخته اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه هم تا به حال 166378 نفر به کرونا مبتلا شده و 29875 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

اعتراف وزارت بهداشت آلمان به اهمال کاری در مبارزه با کرونا

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم به بعضی غفلت ها و اهمال کاری ها در مبارزه با بحران کرونا اعتراف نموده و بیان کرد که آلمان باید زودتر فرایند خرید ماسک را شروع می کرد.

وی بیان کرد که وزات بهداشت آلمان تا به حال 700 میلیون ماسک را به این کشور وارد نموده و از آنها 400 میلیون توزیع شده است.

صدر اعظم آلمان هم چهارشنبه آینده برای اولین بار از زمان شروع بحران کرونا به کشوری خارجی سفر نموده و در بروکسل اولویت های آلمان در دوران ریاست دوره ای بر اتحادیه اروپا را اعلام خواهد نمود. استفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان این خبر را اعلام نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 517

به "کرونا در اروپا، از افزایش آمار مبتلایان به کرونا در اروپا تا افزایش چشمگیر خشونت خانگی در برلین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از افزایش آمار مبتلایان به کرونا در اروپا تا افزایش چشمگیر خشونت خانگی در برلین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید