کاخ ها و موزه های تهران باز شدند

به گزارش اخبار مشروح، موزه ها و کاخ های تاریخی تهران پس از پنج ماه تعطیلی باز شدند.

کاخ ها و موزه های تهران باز شدند

به گزارش خبرنگاران، با تغییر رنگ بیشتر شهرها به نارنجی، مطابق هماهنگی های قبلی اداره کل موزه های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با ستاد کرونا، موزه ها، کاخ ها و محوطه های تاریخی می توانند فعالیت خود را در شهرهای نارنجی از سر بگیرند.

موزه ها از 18 فرودین ماه 1400 با دستور ستاد کرونا تعطیل شدند. مدیرکل موزه ها چندی پیش اطلاع داد که موزه ها و محوطه های تاریخی در گروه دوم مشاغل قرار گرفته اند که در شرایط نارنجی می توانند فعالیت داشته باشند.

با نارنجی شدن شهر تهران هم برخی موزه ها در اطلاعیه ای از بازگشایی خود اطلاع داده اند. کاخ جهانی گلستان و مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدآباد از جمله مراکزی هستند که رسما اعلام بازگشایی کرده اند. در این اطلاعیه ها آمده که براساس بخشنامه صادرشده از سوی اداره کل موزه های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با استناد به شرایط اعلامی از سوی وزارت بهداشت و درمان کشور، مبنی بر قرار گرفتن شهر تهران در موقعیت (رنگ بندی نارنجی) از تاریخ بیست و هفتم شهریورماه 1400، موزه های این مجموعه ها با رعایت تمام ضوابط و پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی بازگشایی می شوند.

ساعت بازدید از موزه های مجموعه های گلستان و سعدآباد و سایر موزه ها از 9 صبح تا 5 بعدازظهر است.

همچنین کاخ موزه نیاوران اعلام کرده است همه روزه از ساعت 9 صبح تا 17 باز خواهد بود و تا ساعت 15:30 بلیت فروشی دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1254

به "کاخ ها و موزه های تهران باز شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ ها و موزه های تهران باز شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید