وزش باد و وقوع بهمن در ارتفاعات کشور

به گزارش اخبار مشروح، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به شرایط آب و هوایی کوهستان ها طی چند روز آینده گفت: خطر وزش باد در ارتفاعات به ویژه ارتفاعات البرز و زاگرس و احتمال وقوع بهمن درپی افزایش دما و وزش باد در ارتفاعاتی که تجمع برف وجود دارد طی روزهای آینده دور از انتظار نخواهد بود.

وزش باد و وقوع بهمن در ارتفاعات کشور

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، صادق ضیاییان در مصاحبه با ایسنا اظهار کرد: احتمال وزش باد با سرعت حدود 40 کیلومتر در ساعت در میانه روز برای ارتفاع 3000 متر در بخش هایی از ارتفاعات مرکزی، رشته کوه اشترانکوه، برخی ارتفاعات اصفهان، خرم آباد، شمال خوزستان و برخی ارتفاعات شمال شرق کشور طی روزهای آینده پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: این شرایط جوی و وزش باد شدید با سرعت بیش از 40 کیلومتر در ساعت در میانه روز در ارتفاعات البرز مرکزی و در ارتفاعات حدود 4000 متر استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، مرکزی، قم و ارتفاعات شمال تهران نیز دور از انتظار نخواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن بیان اینکه روز جمعه (24 بهمن) وزش باد نسبتا شدید در ارتفاعات 3000 متر بخش هایی از ارتفاعات خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان رخ خواهد داد، گفت: در ارتفاعات 5000 متر به بالای دماوند نیز باد شدید پیش بینی می شود.

به گفته ضیاییان، در چنین شرایطی با توجه به افزایش دما، خطر احتمال ریزش بهمن وجود دارد بنابراین توصیه می شود کوهنوردان از مناطقی که در آن برف حجیمی وجود دارد، فاصله بگیرند همچنین در نقاطی که باد شدید می وزد، احتمال می رود نقاب برفی به ویژه در خط الراس ها شکل بگیرد که با خالی شدن زیر برف ممکن است خطری برای کوهنوردان به وجود آید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 948

به "وزش باد و وقوع بهمن در ارتفاعات کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزش باد و وقوع بهمن در ارتفاعات کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید