وزش باد های شدید در شهر های مختلف، افزایش دما در اغلب استان ها

به گزارش اخبار مشروح، مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه در چندین استان تا اواخر وقت یک شنبه 12 بهمن وزش باد شدید با سرعت 50 تا 90 کیلومتر بر ساعت داریم، گفت: روز آینده در 19 مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

وزش باد های شدید در شهر های مختلف، افزایش دما در اغلب استان ها

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، صادق ضیائیان در تشریح آخرین شرایط جوی کشور بیان نمود: در 24 ساعت آینده در اغلب مناطق کشور غیر از استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان بارش پراکنده پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: در 24 ساعت آینده بارش ها در شمال غرب، ارتفاعات البرز و ارتفاعات زاگرس به صورت برف خواهد بود.

وی ادامه داد: روز آینده 12 بهمن بارش پراکنده در شمال شرق کشور ادامه دارد و سامانه بارشی به تدریج از کشور خارج می شود.

ضیائیان گفت: از دوشنبه تا سرانجام هفته در اغلب مناطق کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما خواهیم داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی جدید اواسط وقت روز پنجشنبه 16 بهمن از غرب وارد کشور خواهد شد.

وی اظهار کرد: در دو روز آینده در اغلب مناطق کشور به ویژه دامنه ها و ارتفاعات البرز، جنوب سیستان و بلوچستان، شرق و جنوب کرمان، هرمزگان، شرق یزد و برخی مناطق خراسان جنوبی و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

ضیائیان اضافه کرد: امروز شمال خلیج فارس و روز های یکشنبه و دوشنبه هفته جاری مرکز و شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: امروز در خوزستان وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک خواهیم داشت.

وی در تشریح شرایط جوی پایتخت بیان نمود: آسمان تهران روز آینده کمی ابری همراه با وزش باد شدید در بعد از ظهر افزایش ابر پیش بینی می شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 13 و صفر درجه خواهد بود.

ضیائیان گفت: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 25 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمی دمای 8 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان نمود: روز آینده در 19 مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

وی گفت: تا اواخر وقت یک شنبه 12 بهمن وزش باد شدید با سرعت 50 تا 90 کیلومتر بر ساعت داریم. امروز در آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، تهران، البرز، قزوین، زنجان، قم، سمنان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خوزستان، شرق استان های خراسان جنوبی و خراسان رضوی، وزش باد شدید داریم و فردا در آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، زنجان، البرز، قزوین، تهران، قم، سمنان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و نیمه شرقی استان های کرمان و یزد وزش باد شدید خواهیم داشت.

ضیائیان اضافه کرد: در این راستا احتمال آسیب به سازه های موقت و گلخانه ها، تابلو ها و بنر های تبلیغاتی، سقوط اجسام از ارتفاع به ویژه در کارگاه های ساختمانی نیمه کاره و احتمال شکستن درختان وجود دارد که توصیه می شود محکم کردن سازه های موقت و تابلو های تبلیغاتی و احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان های نیمه کاره، در دستور کار باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 921

به "وزش باد های شدید در شهر های مختلف، افزایش دما در اغلب استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزش باد های شدید در شهر های مختلف، افزایش دما در اغلب استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید