نمایش تاریخچه فرهنگ و هنر ایران در موزه ویکتوریا و آلبرت

به گزارش اخبار مشروح، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، نمایش تاریخچه فرهنگ و هنر ایران در موزه ویکتوریا و آلبرت صورت می گیرد.

نمایش تاریخچه فرهنگ و هنر ایران در موزه ویکتوریا و آلبرت

مجموعه آثار مختلفی از مجسمه های تاریخی گرفته تا عکسهای معاصر که نمایانگر پنج هزار سال تاریخچه فرهنگ و هنر ایرانی هستند، در موزه ویکتوریا و آلبرت به نمایش گذاشته می شوند.

نمایشگاه ایران حماسی بیش از 300 اثر متعلق به ایران باستان، معاصر و اسلامی را به نمایش می گذارد که از جمله آنها به مجموعه ای از دست نوشته ها، سرامیک ها، فرش ها و عکس ها میتوان اشاره نمود.

این نمایشگاه که در نوع خود برای نخستین بار در 90 سال اخیر در بریتانیا برگزار می گردد در 10 بخش مختلف از جمله امپراتوری ایران با تمرکز بر سلسله هخامنشیان، تغییر مذهب که بر نقش اسلام در فرهنگ ایران تمرکز دارد و تعالی ادبی با تمرکز بر شعر فارسی برگزار می گردد.

آثاری که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شوند، در طول زمان به مجموعه این موزه اضافه شده یا امانت گرفته شده اند.

جان کرتیس از مسئولان برگزار کننده این نمایشگاه معتقد است با توجه به امکان پذیر نبودن خارج کردن آثار از ایران، اکنون زمان بسیار دشواری برای برگزاری نمایشگاه محسوب می گردد.

به گفته کرتیس، آثار این نمایشگاه از نقاط مختلفی به امانت گرفته شده اند تا در نهایت نمایشگاهی برای نمایش تمدن عظیم ایران شکل بگیرد. براساس اطلاعات مندرج در وبسایت موزه ویکتوریا و آلبرت، این نمایشگاه تا دوازدهم سپتامبر 2021 ادامه خواهد داشت.

منبع: همگردی
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1120

به "نمایش تاریخچه فرهنگ و هنر ایران در موزه ویکتوریا و آلبرت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایش تاریخچه فرهنگ و هنر ایران در موزه ویکتوریا و آلبرت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید