معجزه تناسب اندام در پیشگیری از 9 نوع سرطان

به گزارش اخبار مشروح، یک تحقیق نشان می دهد که داشتن فرم بدنی خوب و تناسب اندام بالا می تواند خطر ابتلا به 9 نوع سرطان را کاهش دهد.

معجزه تناسب اندام در پیشگیری از 9 نوع سرطان

خبرنگاران - آرش نهاوندی: این تحقیق نشان داد افرادی که دارای سطح تناسب اندام بالا بودند، کاهش قابل توجهی در خطر ابتلا به سرطان های دستگاه گوارش داشتند. به گزارش ان بی سی نیوز، این مطالعه که در مجله بریتش ژورنال آف اسپورتز مدیسین(British Journal of Sports Medicine) منتشر شد، نشان داد که مردان با سطح بالایی از آمادگی قلبی تنفسی در سنین جوانی در معرض خطر کمتری برای ابتلا به 9 نوع سرطان از جمله سر و گردن، ریه ها، کلیه ها و دستگاه گوارش قرار دارند.

در این تحقیق، محققان بیش از یک میلیون مرد جوان در سوئد را به طور میانه در طول 33 سال مورد آنالیز قرار دادند. این آنالیز از زمانی آغاز شد که آن ها در یک تست آمادگی جسمانی نظامی شرکت کردند (تا سال 2010 خدمت سربازی در سوئد از سن 18 سالگی اجباری بود). محققان سپس اندازه تشخیص سرطان در بین مردان را تجزیه و تحلیل کردند و آن ها را با سطح آمادگی ثبت شده در آزمایشات نظامی آن ها مقایسه کردند.

این آزمایش شامل دوچرخه سواری ثابت بود، ابتدا در سطح مقاومت پایین به مدت پنج دقیقه، سپس با افزایش مقاومت 25 وات در دقیقه تا زمانی که آزمون کنندگان آنقدر خسته شدند که نمی توانستند ادامه دهند.

نویسندگان تحقیق نو شرکت کنندگان را بر اساس نتایج تست دوچرخه شان به سطوح پایین، میانه و بالای آمادگی قلبی تنفسی (معیاری برای تشخیص اینکه چگونه سیستم قلبی عروقی و تنفسی فرد، اکسیژن را به ماهیچه ها می رساند) تقسیم بندی کردند .آن ها دریافتند افرادی که سطح تناسب اندام بالایی داشتند در مقایسه با گروهی که تناسب اندام کمی داشتند 19 درصد کمتر در معرض خطر سرطان سر و گردن و 20 درصد کمتر در معرض خطر سرطان کلیه قرار داشتند. در همین حال، خطر ابتلا به سرطان ریه برای شرکت کنندگان دارای تناسب اندام سطح بالا 42 درصد کمتر بود.

دکتر آرون اونروپ، نویسنده اصلی این تحقیق، از دانشگاه گوتنبرگ، گفت که خطر ابتلا به سرطان به طور کلی با افزایش سطح تناسب اندام شرکت کنندگان کاهش می یابد. او گفت: اما برای اینکه خطر کمتری شما را تهدید کند، لازم نیست به سطح بالای ورزشکاران نخبه برسید.

اونروپ گفت که او به ویژه از یافته های مربوط به سرطان های دستگاه گوارش شگفت زده شده است: این مطالعه نشان داد که خطر ابتلا به سرطان های مری، کبد، مجاری صفراوی و کیسه صفرا برای شرکت کنندگان با آمادگی بالا، تقریبا 40 درصد کمتر است و افراد دارای تناسب اندام بالا حدود 20 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان های معده و روده بزرگ قرار می گیرند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 مرداد 1402 بروزرسانی: 28 مرداد 1402 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1736

به "معجزه تناسب اندام در پیشگیری از 9 نوع سرطان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معجزه تناسب اندام در پیشگیری از 9 نوع سرطان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید