علل روانی انزال زودرس در مردان

به گزارش اخبار مشروح، انزال زودرس در مردان ممکن است به عللی نظیر روش های نامناسب نزدیکی، فروخوردن احساسات ناخوشایند، ترس از روابط جنسی یا ترس از صمیمت اتفاق بیفتد.

علل روانی انزال زودرس در مردان

خبرنگاران | سرویس زناشویی - یکی از مشکلاتی که زن و شوهرها هنگام برقراری رابطه جنسی ممکن است با آن روبرو شودند زودانزالی مرد می باشد. اغلب مردان در مقطع و برهه ای از زندگی شان با انزال زودرس روبه رو می شوند. این مشکل هنگامی اتفاق می افتد که تنش جنسی تلنبار شده زیادی در بدن مرد ایجاب می کند هرچه زودتر (بر خلاف میلش) آن را تخلیه کند. چنانچه این مشکل یک مشکل قدیمی و مزمن شده باشد می تواند موجب یاس و سرخوردگی های زیاد میان زن و شوهر شود. در زیر به برخی از علل این اتفاق در رابطه زناشویی اشاره می کنیم.

برخی از دلایل انزال زودرس

1- روش های نامناسب نزدیکی

زودانزالی هنگامی در مرد اتفاق می افتد که مرد به لحاظ جسمی، فکری یا روحی دچار تنش باشد (البته زنان از این موضوع بیشتر از خود مردان شکایت دارند). علت این می تواند به دلیل عادات و روش های نامناسب نزدیکی نظیر عجله در تحریک شدن، سفت کردن عضلات باسن برای بالا بردن میزان لذت یا عجله در رسیدن به انزال باشد.

اغلب مردانی که حریصانه نزدیکی می کنند دوست دارند در مدت زمانی کوتاه بیشترین لذت را ببرند و این همان چیزی است که تنش جنسی افزوده ای را به آنان تحمیل و آنان را قربانی انزال زودرس می کند.

2- فرو خوردن احساسات و عواطف ناخوشایند و ابراز نکردن آنها

فرو خوردن و قورت دادن احساسات موجب ایجاد تنش در شما می شود. آیا تا به حال خواسته اید جلوی خنده یا گریه خود را بگیرید؟ این کار اغلب سخت و مستلزم صرف انرژی است. نظیر همین موضوع در مورد دیگر احساسات نیز صدق می کند. نگه داشتن احساسات و سرکوب کردن آن موجب ایجاد تنش عاطفی در شما می شود که این نیز به نوبه خود میزان تنش جسمانی را در بدن شما بالا می برد.

چنانچه مردی احساساتی ناخوشایند نظیر خشم، احساس گناه و ترس را به هنگام نزدیکی در خود نگه داشته و سرکوب کرده باشد یا رازی در سینه داشته باشد که بترسد به همسرش بگوید، بیشتر در معرض انزال زودرس خواهد بود. فروخوردن احساسات و همزمان با آن بالا رفتن تنش در مرد، عقب انداختن انزال و دوام آوردن را برای او مشکل می کند. مردانی که به سختی می توانند احساسات و عواطف خود را ابراز کنند بیشتر دچار این مشکل می شوند. این احساسات ممکن است احساسات مثبت نظیر عشق، نیاز و مانند اینها باشد، بنابراین وجود مشکل زودانزالی در مرد همیشه به این معنا نیست که او فقط احساسات ناخوشایند و منفی را در خود سرکوب کرده است.

3- ترس از روابط جنسی یا بی علاقگی به آن

چنانچه شوهر شما در کودکی مورد آزار و اذیت یا سوءاستفاده جنسی قرار گرفته باشد یا چنین به او آموزش داده باشند که روابط جنسی بد، کثیف و گناه آلود است، ممکن است در حین نزدیکی عجله داشته باشد تا هرچه زودتر کار را تمام کند.

4- ترس از صمیمیت

انزال زودرس می تواند پاسخ بدن مرد به ترس از نزدیکی و صمیمیتی باشد که اغلب به هنگام عشق ورزی و صمیمیت جنسی تولید می شود. انزال زود تضمین می کند که مرد در زمانی کوتاهتر با همسرش باشد و به او عشق بورزد و این کمک می کند تا بتواند هرچه سریع تر از صمیمت زیاد موجود در رابطه جنسی رها شود.

چه باید کرد؟

  • گرچه این فهرست می تواند به شما در درک برخی از دلایل انزال زودرس کمک کند، به تنهایی برای حل مشکل و بهبود عملکرد جنسی مردانی که دچار این مشکل هستند کافی نیست.
  • در کتاب ها و مقالات آموزشی برخی از بهترین روش های برقراری رابطه جنسی توضیح داده شده است. این روش ها به شما کمک می کند تنش جنسی خود را به هنگام نزدیکی طوری تنظیم کنید که مجبور نباشید به یکباره آن را رها سازید. (به شما توصیه می کنم کتاب رازهایی درباره عشق که هر مرد و زنی باید بداند نوشته باربارا دی آنجلس را تهیه کرده و بخش مربوط به روابط جنسی آن را مطالعه کنید).
  • این موضوع برای زوجین بسیار حساس و ظریف است. باید با صداقت تمام، مفصل درباره آن حرف بزنید تا به خوبی آن را تا مسایل و موضوعات حل و فصل نشده روحی روانی اش را که پشت این مسئله خوابیده است و به طور مختصر به آن اشاره شد، حل و فصل کند و التیام دهد.
  • چنانچه همسرتان به برخورد با مشکل زودانزالی و حل آن تمایلی نشان نمیدهد، ممکن است مجبور باشید رابطه اتان را دوباره ارزیابی کنید.

منبع: از باربارا بپرسید

منبع: setare.com
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 922

به "علل روانی انزال زودرس در مردان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علل روانی انزال زودرس در مردان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید