شرکتهای فناوری خاطی در انگلیس جریمه می شوند

به گزارش اخبار مشروح، طبق لایحه ای جدید در انگلیس شرکت های فناوری که نتوانند محتوای مخرب را حذف و محدود نمایند با جریمه ای تا سقف 18 میلیون پوند و کاهش دسترسی روبرو می شوند.

شرکتهای فناوری خاطی در انگلیس جریمه می شوند

انگلیس تصمیم دارد با تصویب قانونی جدید شبکه های اجتماعی که در حذف آزارهای آنلاین مانند محتوای تبعیض نژادی شکست بخورند را تا 10 درصد گردش اقتصادی یا 18 میلیون پوند جریمه نمایند. علاوه بر آن مدیران ارشد این شرکت ها نیز با اقدامات قضائی روبرو می شوند.

همچنین لایحه ایمنی آنلاین (Online Safty Bill) در جهت قدرتمند کردن حق آزادی بیان و تضمین دموکراتیک ماندن بحث سیاسی و حفاظت از محتوای روزنامه نگاران ارائه شده است.

پریتی پاتل وزیر داخلی انگلیس در این باره گفت: اکنون زمان آن فرارسیده تا شرکت های فناوری مسئول شناخته شوند و از مردم انگلیس در برابر هرگونه خسارت محافظت نمایند.

این لایحه وظیفه حفاظت از کاربران را به دوش شبکه های اجتماعی و وب سایت ها گذاشته تا به این ترتیب اقدامات سریع آنها را برای هرگونه محتوای غیرقانونی (مانند جرایم مبتنی بر نفرت، آزار و تهدید افراد) تضمین کند.

علاوه بر موارد گفته شده، شرکت های فناوری باید محتوای تروریستی، خودکشی و آزار بچه ها را حذف و گسترش آن را محدود نمایند و آن را به مقامات اطلاع دهند.

شرکت هایی که از این قانون تخلف نمایند با جریمه های سنگین روبرو می شوند و حتی سازمان Ofcom(اداره ارتباطات انگلیس) می تواند دسترسی به این پلتفرم یا سایت ها را محدود کند.

این لایحه به اداره ارتباطات انگلیس اجازه می دهد تا اقدامات قضائی علیه مدیران ارشد شرکت های متخلف انجام دهد.

در کنار این موارد، لایحه مذکور شرکت های فناوری را موظف می نماید تا از آزادی بیان محافظت نمایند و محتوایی که به طور ناعادلانه حذف شده را به پلتفرم برگردانند. همچنین شرکت های فناوری از تبعیض در قبال دیدگاه های سیاسی خاص منع شده اند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1090

به "شرکتهای فناوری خاطی در انگلیس جریمه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکتهای فناوری خاطی در انگلیس جریمه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید