سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی به لیبی برای چه بود؟

به گزارش اخبار مشروح، وزیر امور خارجه آلمان در سفری غیر منتظره همراه با همتایان فرانسوی و ایتالیایی خود به لیبی حمایت کامل خود از دولت موقت در این کشور را اعلام و خواهان خروج همه عناصر خارجی از لیبی شدند.

سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی به لیبی برای چه بود؟

با ما سفر کنید و با بهترین تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از هفته نامه اشپیگل، با وجود بحران کرونا و شرایط امنیتی همچنان متشنج لیبی، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان به این کشور سفر نموده است تا به دولت وحدت جوان نخست وزیر جدید این کشور عبدالحمید الدبیبه حمایت کامل اروپا را اطمینان دهد.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک بیان کرد که ما به عنوان اروپایی قاطعانه و مصمم در کنار لیبی قرار داریم. هایکو ماس و همتایان فرانسوی و ایتالیایی وی در مذاکراتی حدودا یک و نیم ساعته در لیبی با الدبیبه و کابینه وی درباره تکالیف دولت وحدت و چگونگی حمایت خاص اروپاییان مصاحبه کردند.

هایکو ماس پیشرفت ها در فرایند صلح لیبی را تمجید نموده و گفت: وقتی ما سال گذشته فرایند صلح لیبی در برلین را شروع کردیم بسیاری به ما می گفتند که هیچ چشم اندازی برای راه چاره مسالمت آمیز در لیبی وجود ندارد و هیچ شانسی برای یک فرایند سیاسی وجود ندارد. در این میان حدود 6 ماه آتش بس و یک برنامه تعیین برای انتخابات آزاد شکل گرفته که در 24 دسامبر برگزار می گردد.

وزیر امور خارجه آلمان همچنین خواهان عقب نشینی دائمی همه مبارزان خارجی از لیبی شده و وزیر امور خارجه فرانسه هم در یک کنفرانس مطبوعاتی در لیبی اظهارات مشابهی را ایراد کرد.

این ملاقات مشترک چندین روز پس از انتصاب یک دولت جدید متحد و مسئول مدیریت انتقال تا انتخابات دسامبر صورت می گیرد.

ژان لودریان ، وزیر امور خارجه فرانسه در این باره گفت: بازگشت نیروهای خارجی از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا حاکمیت و استقلال لیبی برقرار گردد.

از زمان سقوط رژیم معمر قذافی در سال 2011 ، لیبی در کوشش است تا خود را از یک دهه درگیری که به دلیل وجود قدرت های رقیب در سال های اخیر رخ داده است، خارج کند.

در فوریه امسال میلادی الدبیبه به عنوان نخست وزیر دولت وحدت موقت لیبی انتخاب شد و وی باید بر اساس طرح ارائه شده از طرف سازمان ملل انتخابات در دسامبر را آماده سازی نموده و به مناقشات ده ساله در این کشور سرانجام دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1000

به "سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی به لیبی برای چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی به لیبی برای چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید