سازمان جهانی بهداشت: ساعت کاری طولانی کشنده است

به گزارش اخبار مشروح، نتایج آنالیز سازمان جهانی بهداشت نشان می دهد: ساعات کار طولانی می تواند عامل موثری در افزایش مرگ و میرها باشد.

سازمان جهانی بهداشت: ساعت کاری طولانی کشنده است

سازمان جهانی بهداشت گفت: نتایج آنالیز صورت گرفته حاکی از آن است که ساعت کار طولانی می تواند موجب مرگ صدها هزار نفر در سال گردد و این فرایند ممکن است به دلیل همه گیری کووید-19سرعت بیشتری بگیرد.

در اولین مطالعه جهانی با موضوع از بین رفتن فرصت زندگی ناشی از ساعات کار طولانی تعیین شد که در سال 2016 میلادی 745 هزار نفر بر اثر سکته مغزی و بیماری های قلبی مرتبط با ساعات کار طولانی فوت کردند.

این آمار از سال 2000 نزدیک به 30 درصد افزایش داشته است.

ماریا نیرا مدیر دپارتمان محیط زیست، تغییرات آب و هوایی و سلامت سازمان جهانی بهداشت گفت: 55 ساعت یا بیشتر کار در هفته خطر جدی برای سلامتی است. آنچه ما می خواهیم با این اطلاعات انجام دهیم انجام اقدامات بیشتر و حمایت بیشتر از کارمندان و کارگران است.

نتایج این مطالعه نشان داد که بیشتر قربانیان (72 درصد) مرد و افراد میانسال یا سالمند هستند. همچنین افرادی که در جنوب شرقی آسیا و منطقه غرب اقیانوس آرام زندگی می نمایند بیشترین آسیب را متحمل می شوند.

به طور کلی، این مطالعه با استفاده از داده های 194 کشور نشان داد که 55 ساعت یا بیشتر کار در هفته با 35 درصد خطر سکته مغزی بیشتر و 17 درصد خطر مرگ ناشی از بیماری ایسکمیک قلب در مقایسه با 40-35 ساعت کار در هفته همراه است.

به نقل از هندوستان تایمز، این مطالعه در فاصله سالهای 2000 تا 2016 انجام گرفته و شامل دوره همه گیری کووید-19 نمی گردد اما به گفته کارشناسان سازمان بهداشت جهانی، افزایش ساعات دورکاری و تحلیل رفتن شرایط اقتصاد جهانی ناشی از شیوع کروناویروس ممکن است خطر مرگ و میر را افزایش دهد.

منبع: همگردی
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1103

به "سازمان جهانی بهداشت: ساعت کاری طولانی کشنده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: ساعت کاری طولانی کشنده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید