رونمایی از نخستین اتوبوس 2 طبقه گردشگری شمال

به گزارش اخبار مشروح، رئیس کمیسیون گردشگری، سرمایه گذاری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر گرگان مرکز استان گلستان از شروع فعالیت نخستین اتوبوس 2 طبقه برقی گردشگری شمال کشور در این شهر اطلاع داد.

رونمایی از نخستین اتوبوس 2 طبقه گردشگری شمال

علی اکبر بصیرنیا روز سه شنبه 8 خردادماه 1403در بازدید از شهر تاریخی استرآباد (گرگان) با تشریح ظرفیت های مرکز استان گلستان، گفت: گرگان، دارای ظرفیت های گردشگری زیادی است که می توان به بافت تاریخی این شهر به عنوان یکی از سه بافت تاریخی ارزشمند در کشور که شامل خانه ها، تکایا، مدارس و مساجد تاریخی بوده و بعلاوه جاذبه های طبیعی ازجمله پارک های جنگلی النگدره و ناهارخوران اشاره نمود.

رئیس کمیسیون گردشگری، سرمایه گذاری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر گرگان بابیان اینکه یکی از برنامه های مدیریت شهری گرگان در امسال اجرای طرح پنج شنبه های گردشگری است، اضافه نمود: در این طرح بنا داریم زمینه بازدید شهروندان، گردشگران و سرمایه گذاران را از ظرفیت های گردشگری و فرصت هایی که درزمینه سرمایه گذاری در این حوزه وجود دارد فراهم کنیم.

او با اشاره به اینکه نخستین اتوبوس گردشگری شمال کشور نیز به زودی در شهر گرگان رونمایی می گردد، گفت: این اتوبوس نخستین اتوبوس سانروف دار برقی در ایران بوده که بالغ بر 40 میلیارد ریال اعتبار برای آن هزینه شده است.

عضو شورای اسلامی شهر گرگان با تأکید بر اینکه این اتوبوس 2 طبقه بوده و در طبقه دوم آن فضایی برای پذیرایی پیش بینی شده و مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی است، توضیح داد: اتوبوس مذکور در محورهای گردشگری شهر گرگان ازجمله محدوده بافت تاریخی، بلوار ناهارخوران و مشابه آن ها، فعالیت خواهد نمود.

منبع: گردشبان
انتشار: 16 خرداد 1403 بروزرسانی: 16 خرداد 1403 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1764

به "رونمایی از نخستین اتوبوس 2 طبقه گردشگری شمال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از نخستین اتوبوس 2 طبقه گردشگری شمال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید