رصد سیارات و ستاره ها در آسمان فروردین

به گزارش اخبار مشروح، خسرو جعفری زاده در تبادل نظر با خبرنگاران گفت: از یکم فروردین ماه می توان تا سرانجام ماه، قبل از طلوع خورشید زحل و مشتری را در افق صبحگاهی رصد کرد.

رصد سیارات و ستاره ها در آسمان فروردین

وی با بیان اینکه این دو سیاره هر روز پیش از طلوع خورشید از افق جنوب شرقی طلوع می نماید، گفت: این سیارات بدون تلسکوپ در آسمان قابل مشاهده هستند، البته برای دیدن قمرهای سیاره مشتری و حلقه سیاره زحل به ابزار رصدی مانند تلسکوپ احتیاج است.

به گفته کارشناس نجوم در ماه فروردین، سیاره زهره را نمی توان رصد کرد زیرا این سیاره در نزدیکی خورشید واقع شده است و از اواسط اردیبهشت ماه در افق غربی و بعد از غروب خورشید قابل مشاهده خواهد بود.

وی با اشاره به امکان رصد سیارات دیگر خاطر نشان کرد: بعد از غروب خورشید در اول فروردین تا اواسط ماه، می توان سیاره مریخ را در آسمان شب رصد کرد؛ مریخ تنها سیاره ای است که در شامگاه قابل رؤیت است؛ این سیاره بعد از غروب خورشید بالای افق غربی همانند یک ستاره قرمز رنگ قابل مشاهده است.

وی گفت: سیاره مریخ در نزدیکی ستاره چشم گاو در صورت فلکی ثور است و اگر به سمت غربی بایستیم می توانیم در بالای افق غربی به راحتی آن را مشاهده کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1003

به "رصد سیارات و ستاره ها در آسمان فروردین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رصد سیارات و ستاره ها در آسمان فروردین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید