راهنمای کمپینگ در هوای سرد

به گزارش اخبار مشروح، کمپینگی متفاوت تجربه کنید!

معمولا مردم در تابستان ها به کمپینگ رو می آورند ولی با این حال خیلی ها در فصل زمستان خود را آماده کمپینگ می نمایند. البته همینطور که تعیین است، کاری بسیار چالش برانگیز است اما زمانی که محو منظره ها زیبای طبیعتی می شوید که با برف پوشیده شده اند، تازه متوجه می شوید که ارزش آن همه سختی را داشته است.

راهنمای کمپینگ در هوای سرد

البته این کمپینگ زمستانی مزایای خاص خودش را دارد، یکی از مهمترین آنها نبود هیچ گونه پشه و حشره ای است که همان به خودی خود کمپینگ را لذتبخش خواهد نمود. مورد دیگر آن است که بدلیل خلوت بودن برترین نقاط برای چادر زدن در دسترس هستند و شما میتوانید از زیبایی های زمستان لذت ببرید. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید تا با نحوه کمپ زدن در زمستان، آشنا شوید.

چه بپوشیم؟

نکته اساسی پوشیدن چند لایه لباس است. میتوانید از این سیستم بهره ببرید: نزدیکترین لایه به پوست یک لباس الیاف مصنوعی آستین بلند، بعداز آن یک زیرپوش یا جلیقه پشمی و در نهایت یک ژاکت پرزدار. اگر هوا بارانی بود ژاکت رویی را با یک بادگیر عوض کنید. میتوانید در طول راه رفتن دولایه رویی را دربیاورید ولی جوری در کوله تان قرار دهید که دردسترس باشد.

یک کلاه و دستکش هم همراه داشته باشید. جورابهای ضخیم پشمی بپوشید و یک جفت اضافه ببرید. قبل از خواب هم حتما لباس های خیستان را دربیاورید.

کجا توقف کنیم؟

در هایک های زمستانی وپاییزی خورشید روزتان را تعیین میکند. وقتی خورشید پشت افق ناپدید شد، وقت برگشتن به چادر است.

چادرتان هرچه کوچکتر باشد بهتر است. بدنتان یک چادر کوچک را بهتر گرم میکند. چادری ببرید که بتواند مقابل باد و برف مقاومت کند.

کیسه خواب خوبی انتخاب کنید که بتواند عایق خوب باشد و بدنتان را در دمایی که عادت دارید نگه دارد.

یک پد زیر کیسه خوابتان بیندازید. نه تنها جای خوابتان را نرمتر میکند بلکه باعث میشود سرمای زمین در طول شب به بدنتان منتقل نشود.

چه بخوریم و بنوشیم؟

حتما از پیش غذا بهره ببرید. میتوانید از شیرینی های گندمی با پنیر بهره ببرید. پیش غذاهای زیادی هستند که میتوانید در کوله گردی هایتان از آنها به راحتی بهره ببرید. سوپ یکی از برترین گزینه هاست.

در کمپ های زمستانی باید آب بیشتری بنوشید. بدنتان برای تنظیم دما از آب استفاده میکند و چون کمتر عرق میکنید حواستان به کم شدن آب بدنتان نیست.

نوشیدنی گرم بخورید. از فلاسک ها و ماگهای عایق بهره ببرید. میتوانید بطری یا ماگتان را در کوله تان بگذارید تا بیشتر عایق گرما باشد.

برای حفظ ذخیره آب تان از یخ زدن میتوانید از کیت های عایق بهره ببرید، یا میان لباس هایتان قرار دهید و بعد از هربار نوشیدن آنرا تمیز کنید.

با رعایت نکته های بالا میتوانید کمپینگ زمستانی خوبی داشته باشید و از شگفتی های طبیعت در این فصل هم لذت ببرید.

منبع: الی گشت
انتشار: 24 فروردین 1401 بروزرسانی: 24 فروردین 1401 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1464

به "راهنمای کمپینگ در هوای سرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای کمپینگ در هوای سرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید