خبرنگاران حزب سوسیال دموکرات آلمان، زارتسین را به دلیل باورهای ضد اسلامی اخراج کرد

به گزارش اخبار مشروح، تهران - خبرنگاران- لارس کلینگ بایل، دبیرکل حزب سوسیال دموکرات از اخراج تیلو زاراتسین از حزب به علت باورهای ضد اسلامی و اظهارات مناقشه برانگیز علیه مهاجران خبر داده است.

خبرنگاران حزب سوسیال دموکرات آلمان، زارتسین را به دلیل باورهای ضد اسلامی اخراج کرد

به گزارش خبرنگاران، تارنمای دویچه وله نوشت : زاراتسین پس از انتشار چند کتاب جنجالی درباره نقش مسلمانان در آلمان و همچنین اظهارات مناقشه برانگیز علیه مهاجران در این کشور، در کانون انتقادهای بسیاری از نیروهای دموکرات قرار گرفته بود.

او در سال 2010 با انتشار کتاب آلمان خود را با دست خود نابود می نماید جنجال آفرید. او در این کتاب به نقش مسلمانان و مهاجران در آلمان پرداخته و مدعی شده بود که دولت آلمان با در پیش دریافت این سیاست سرنوشت خود را به بازی گرفته است.

زاراتسین چند کتاب دیگر و از جمله کتاب تصرف خصمانه آلمان را منتشر نموده است. بسیاری از اعضای حزب سوسیال دموکرات سال ها بر این باور بودند که نقطه نظرات راست و گرایش های ضد خارجی زاراتسین با موازین این حزب و اصول دموکراسی ناسازگار است. کوشش ها برای اخراج زاراتسین اما تا روز 31 ژوئیه امسال ناموفق بود.

اکنون بالاترین مرجع قضایی حزب سوسیال دموکرات رسما اخراج زاراتسین از این حزب را اعلام نموده است. وی در نخستین واکنش خود به حکم این مرجع حقوقی اعلام نموده است که علیه این تصمیم به شکل قانونی اقدام خواهد نمود.

در دفاع از حیثیت حزب

کمیسیون تصمیم گیری حزب سوسیال دموکرات آلمان در برلین خبر اخراج زاراتسین را گفت. در شرح حکم بالاترین مرجع قضایی حزب سوسیال دموکرات آمده است که این تصمیم در راستای دفاع از حیثیت و همچنین باورپذیری حزب سوسیال دموکرات اتخاذ شده است.

اندکی پس از آن، لارس کلینگ بایل، دبیرکل حزب سوسیال دموکرات با انتشار یک پست توییتری گفت: زارتسین از این پس عضو حزب سوسیال دموکرات نیست.

او گفت که با اخراج زاراتسین از حزب سوسیال دموکرات پرونده او در این حزب به سرانجام می رسد. او این روز را برای حزب سوسیال دموکرات آلمان، روزی بسیار مهم توصیف کرد.

کلینگ بایل به زاراتسین توصیه کرد که به تصمیم حزب سوسیال دموکرات احترام بگذارد و آن را بپذیرد.

در گزارشی که سایت تاگس شاو وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان منتشر نموده است علت تصمیم حزب سوسیال دموکرات انتشار کتاب تصرف خصمانه از سوی زاراتسین اعلام شده است.

گفته می گردد که آرا و عقاید مطرح شده در این کتاب عاقبت کاسه صبر مسئولان حزب سوسیال دموکرات را لبریز نموده و آن ها را وادار به واکنش نموده است. زاراتسین این کتاب را در سال 2018 منتشر نموده بود.

زاراتسین تصمیم حزب سوسیال دموکرات را غیرعادلانه ارزیابی نموده و گفته است که او خود را فردی نژادپرست و پوپولیست راستگرا نمی داند و از این رو چاره ای مگر اعتراض به حکم مرجع عالی قضایی حزب سوسیال دموکرات ندارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 596

به "خبرنگاران حزب سوسیال دموکرات آلمان، زارتسین را به دلیل باورهای ضد اسلامی اخراج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حزب سوسیال دموکرات آلمان، زارتسین را به دلیل باورهای ضد اسلامی اخراج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید