حمایت از 17 محصول فناورانه بومی برای مدیریت ترافیک

به گزارش اخبار مشروح، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، افزایش سفرهای درون شهری، افزایش ترافیک و آلودگی هوا را در پی دارد به همین دلیل ضروری است که با استفاده از فناوری ها و نوآوری ها، برای کاهش این معضلات اقدام جدی صورت گیرد.

حمایت از 17 محصول فناورانه بومی برای مدیریت ترافیک

کاری که چند سالی است با ایجاد زیست بوم فناوری و نوآوری و با تلاش شرکت های دانش بنیان و خلاق آغاز و امروز 17 محصول بومی در کشور تولید شده است که به کاهش ترافیک و آلودگی هوا کمک می کنند. تولیداتی که از طریق متخصصان داخلی و به شکل کاملاً بومی و منطبق با نیازها و شرایط اقلیمی کشور طراحی شده اند.

در همه کشورها این کار را با اجرایی کردن پلتفرم هایی برای افزایش استفاده از حمل و نقل همگانی، اصلاح حمل و نقل شخصی، ساماندهی شبکه خیابانی، ساماندهی حمل بار، استفاده از حمل و نقل غیر موتوری، ایجاد مقررات و قوانین کاربردی، ارائه آموزش و غیره انجام می دهند.

در ایران نیز این برنامه ها با طراحی 17 پروژه داخلی و با حمایت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال اجرا است. از جمله آنها می توان به تردد شمار بلوتوثی، تردد شمار راداری، سامانه نرم افزاری تشخیص وقوع تصادفات، ثبت هوشمند تخلفات از طریق دوربین های نظارتی، سیستم اولویت دهی به خودروهای اورژانس، سامانه نظارت و جمع آوری اطلاعات، دروبین های ثبت تخلفات، سامانه دریافت مجوز طرح ترافیک، ثبت وقایع، سامانه زیرساخت مخابراتی، درخواست نصب المان های ترافیکی، صدور آرم تردد، پارک آموزش ترافیک و غیره اشاره کرد.

اجرای این برنامه ها منجر به کاهش تقاضای سفر، حذف سفرهای زائد و توسعه استفاده از سیستم حمل و نقل همگانی در شهرها می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 فروردین 1401 بروزرسانی: 1 فروردین 1401 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1451

به "حمایت از 17 محصول فناورانه بومی برای مدیریت ترافیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از 17 محصول فناورانه بومی برای مدیریت ترافیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید