تولید باید قابلیت عرضه در بازار جهانی را داشته باشد

به گزارش اخبار مشروح، تهران (پانا) - رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد تولیدی که صادرات نداشته باشد رو به افول است. تولید استاندارد تولیدی است که قابلیت عرضه در بازار جهانی را داشته باشد.

تولید باید قابلیت عرضه در بازار جهانی را داشته باشد

به گزارش ایرنا، عزت الله اکبری تالارپشتی در نشستی با اعضای اتحادیه کفش های ماشینی و لاستیکی بر لزوم دخالت دادن نقش شرکتهای دانش بنیان در تولید و فاصله دریافت از روش های سنتی تاکید کرد.

وی اضافه نمود: در جهت برندسازی لازم است این شرکت های دانش بنیان کنار تولید کنندگان باشند. چرا که شرکت های دانش بنیان در حوزه ماشین آلات و سلامت و طراحی قالب کفش و همچنین عملکرد شرکت ها و کارخانه های فعال در این زمینه شناسایی و در اختیار شما قرار می دهند.

کننده مردم تهران با تاکید بر لزوم تفکیک دو مبحث تولید و فروش گفت: اینکه تولید کنندگان به فکر فروش باشند اشتباه است، نباید تولید کننده درگیر و نگران فروش باشد. برای همین باید کارگروهی تخصصی شکل بگیرد و دغدغه این کارگروه فقط در همین زمینه باشد. چرا که تولید یک دانش و صادرات و فروش دانش دیگر است.

رییس کمیسیون راه اندازی کنسرسیوم صادرات را از راه های ادامه حیات و توسعه این صنعت ذکر کرد و گفت: تولیدی که صادرات نداشته باشد رو به افول است، تولید استاندارد تولیدی است که قابلیت عرضه در بازار جهانی را داشته باشد.

وی خطاب به تولید کنندگان گفت: در حوزه صادرات و واردات چه ماشین آلات و چه مواد اولیه باید کنسرسیوم مقتدری تشکیل شود، چرا که با انجمن و اتحادیه مسئله ای حل نمی شود، این قالب ها مناسب حضور در عرصه بین المللی نیست.

رییس کمیسیون صنایع درباره اهمیت نقش اصناف بیان نمود: من نگاهم این است که وزیر صنعت، وزیر اقتصاد، وزیر کار و رفاه اجتماعی، وزیر کشاورزی را اصناف انتخاب کنند.

تالارپشتی ادامه داد: زمانی که وزیر صنایع را اصناف انتخاب می کنند اولا قطعا شخصی است که گام های بزرگی برمی دارد. دوم به دلیل آنکه شخص از جنس تولید کننده است، نگران عدم تناسب عملکرد او با خواسته های خود نیستند.

این کننده مجلس با استقبال از پیشنهاد ایجاد شهر کفش گفت: پیشنهاد شهر کفش پیشنهاد خوبی است. شهرک صنعتی انگلیس از روی بازارهای قدیمی ایران الگو برداری شده است. وقتی این شهر باشد برای انتخاب کننده و رسیدگی امکانات برای تولید کننده بهتر است، ولی پراکندگی به ضرر اصناف است.

روسای اتحادیه صنفی مدیران کارخانه های تولیدی و اعضای اتحادیه صنف کفش های ماشینی و لاستیکی در ابتدای این نشست به ذکر مسائل خود در این زمینه از جمله عدم تامین منابع اولیه برای تولید، عدم اجازه به ورود ماشین آلات به روز و پیشرفته تولید کفش و عدم هماهنگی دولت و وزارت صنعت و مسائل ترخیص ابزار مورد نیاز تولید خود پرداختند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 907

به "تولید باید قابلیت عرضه در بازار جهانی را داشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید باید قابلیت عرضه در بازار جهانی را داشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید