بودجه 5 میلیارد ریالی برای بازسازی قلعه تاریخی فتح آباد زرند

به گزارش اخبار مشروح، معاون میراث فرهنگی کرمان گفت: برای برطرف خطر قلعه فتح آباد زرند حداقل به 5 میلیارد ریال بودجه احتیاج داریم.

بودجه 5 میلیارد ریالی برای بازسازی قلعه تاریخی فتح آباد زرند

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، مجتبی شفیعی یکشنبه 26 اردیبهشت ماه 1400 به دنبال انتشار خبری با عنوان قلعه قاجاری شهرستان زرند در معرض نابودی، با بیان اینکه قدمت این قلعه به دوره قاجار برمی گردد و ثبت ملی شده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه اعتبارات عمرانی این اداره کل محدود است، امکان بازسازی و احیای تمام بناهای تاریخی استان کرمان وجود ندارد.

معاون میراث فرهنگی کرمان اضافه کرد: در کمیته برنامه ریزی شهرستان زرند که رئیس این کمیته فرماندار است باید اعتباراتی برای بناهای تاریخی شهرستان پیش بینی گردد تا اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان فعالیت های اضطراری حفظ این بنا را انجام دهد.

او اعلام کرد: اعتبارات تخصیص یافته کمیته برنامه ریزی شهرستان ها برای بازسازی و احیای بناهای تاریخی استان نیز جوابگوی تعداد بالای این بناها نیست.

شفیعی با بیان اینکه مالکیت قلعه فتح آباد دولتی نیست و نمی توان آن را در لیست طرح های واگذاری قرار داد اظهار کرد: هم اکنون انجام اقدامات اضطراری برای برطرف خطر قلعه فتح آباد زرند حداقل به 5میلیارد ریال بودجه احتیاج دارد.

او گفت: امیدوار هستیم با مطرح کردن این بنای تاریخی در کمیته برنامه ریزی بتوانیم اعتباری برای بازسازی آن تخصیص دهیم.

شفیعی به یاری های مردمی برای احیا و بازسازی بناهای تاریخی اشاره و اعلام کرد: تا به امروز در این زمینه هیچ یاریی از سوی مردم انجام نشده است ولی تعدادی از شرکت های صنعتی و معدنی استان اقداماتی را در راستای مسئولیت اجتماعی خود انجام داده اند.

معاون میراث فرهنگی استان کرمان اظهار داشت: با توجه به اینکه تعدادی از این شرکت ها در شهرستان زرند قرار دارند از آنها درخواست داریم در راستای مسئولیت اجتماعی خود به این بخش ورود پیدا نمایند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1094

به "بودجه 5 میلیارد ریالی برای بازسازی قلعه تاریخی فتح آباد زرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه 5 میلیارد ریالی برای بازسازی قلعه تاریخی فتح آباد زرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید