جاهای دیدنی سیم ریپ ، معرفی7 مکان در سفر به کامبوج

به گزارش اخبار مشروح، سفر به سیم ریپ پر رونق است. این شهر مقصد گردشگری شماره یک سفر به کامبوج است و به لطف معبد بزرگ دوران آنگکور در آستانۀ خود به جای مانده است. همه برای تماشا آنگکور می آیند اما محبوبیت رو به رشد شهر با مسافرین، منجر به رشد همه جاذبه ها و فعالیت های دیگر شده است که باعث می گردد بعضی از تماشای خرابی های معبد بگذرند. سیم ریپ و جاهای تماشای سیم ریپ خود از زیباترین شهرها نیست، اما دارای یک کافی شاپ و رستوران است که آغاز به رقابت با Phnom Penhūp برای جشنواره جهانی می نماید، و منطقه مرکزی شهر مغازه ای برای خرید برترین سوغات است. در هر کشوری که معامله در آن انجام می گردد اجناس گرانتر می شوند و در کل در بوتیک های شیک در سفر به کلمبوج هدیه های ویژه پیدا می گردد.

جاهای دیدنی سیم ریپ ، معرفی7 مکان در سفر به کامبوج

Angkor Wat (پارک باستانی آنگکور)

صنعت گردشگری پرقدرت و فعال سیم ریپ این گونه است که یکی از باور نکردنی ترین مکان های باستانی دنیا در کنار آن قرار گرفته است. این شهر بزرگ Angkorian که در سراسر پارک باستان شناسی آنگکور (که معمولا پس از بازدید از آن مجموعه مرکزی معبد آنگکور به وسیله بازدیدکنندگان نامیده می گردد) به وسیله پادشاهان بین قرون 9 و 15 ساخته شده است، شامل صدها معابد بسیار بزرگ است.در طول قرون وسطی، این بزرگترین شهر دنیا بود، گرچه امروز فقط معابد به جای مانده است. مجتمع اصلی معبد در مکان پارک باستانی آنگکور با حوضچه های خیره کننده با صحنه هایی از حماسه های سنتی هندو حکاکی شده است. حتما اطمینان حاصل کنید که اثر هنری اقیانوس آرام را در گالری شرق ببینید.پس از پارک باستانی آنگکور، به مجتمع پیچیده Angkor Thom بروید که درآنجا یکی از معابد خوش عکس را در این مکان پیدا خواهید کرد. معبد بایون با 216 مدل سنگ حک شده Avalokenśvara و54 برج معبد که به وسیله پادشاه جیافارمان هفتم ساخته شده است، مشهور است اما از پیچیدگی هایی که در اطراف دیوارهای معبد وجود دارد که زندگی در این در شهر و معروفیت مختلف صحنه های نبرد را نشان می دهند یاد نشده است. اگر فقط یک روز فرصت دارید تا خود را به معبدها برسانید، مقصد بعدی که در فهرست خود باید تیک بزنید باید Ta Prohm باشد، به راحتی یکی از مجذوب کنندهترین مکانهای تماشای این شهر به دلیل ساختمان های نیمه فروخته آن با ریشه های درختی است. بیش از یک روز برای کشف میراث پادشاهان آنگکور احتیاج است، زیرا تعداد زیادی از معابد دیگر نیز برای تماشا وجود دارد.برترین راه برای برنامه ریزی زمان برای ملاقات از معابد شما، استخدام یک راننده tuk-tuk برای چند روز است تا شما را در داخل و خارج از شهر بگرداند و تماشای معابد را برای یک یا دو روز برنامه ریزی کند. اگر سه روز فرصت دارید، اطمینان حاصل کنید که Preah Khan را با ستونهای بلندش ببینید و حتما برای معبد Banteay Srei وقت بگذارید.

موزه ملی آنگکور

ضمیمه ای عالی برای ملاقات از پارک باستانی آنگکور ، این موزه مدرندر مجموعه جاهای سیم ریپ ، کار مناسبی را در شرح و خلاصه کردن دوره تاریخ آنگکوریان با ارائه های صوتی و تصویری، مجموعه های اطلاعاتی عالی و مجموعه گنجینه های خِمِر از معابد همراه با قطعات دیگر مکانهای باستان شناسی کامبوج است. ملاقات از اینجا یکی از برترین راههای رسیدن به سرتاسر دوران مختلف آنگکوریان و پیروزی پادشاهان است که سعی در بیان آن در طرح های ساختمانی معبد خود دارند. مخصوصا، گالری ورودی شامل هزاران تصویر بودا در طول سنین است، گالری A شرح می دهد که چگونه امپراتوری خِمِر تاسیس شد، و گالری C به داستان چهار تن از بزرگترین شاهان در سفر به کامبوج آنگکوریان اختصاص داده شده است.

Phare Ponleu Selpak

سیرک شایسته Cambodia ، Phare Ponleu Selpak، یک نمایش خیره کننده با ترکیبی از حرکات آکروباتیک، موسیقی، پایکوبی، سیرک و دیگر هنرهای نمایشی است و بعلاوه برای یک هدف خوب است. این یک سیرک معاصر است، که به سبک Cirque du Soleil مشهور است، با داستانی که به وسیله اجرا با ترکیب درام و کمدی به صورت یک نمایش نشان داده می گردد.در سفر به سیم ریپ همه هنرمندان Phare فارغ التحصیلان مدرسه هنرهای نمایشی Phare Ponleu Selpak در باتم بنگ هستند که به جوانان محروم در زمینه های مختلف آموزش می دهد. این چشم انداز رنگارنگ و پر جنب و جوش مهارت های سیرکی سنتی بیشتری را با پیچ و تاب کاملا معاصر ادغام می نماید که در عناصر پایکوبی و موسیقی فرهنگی سنتی خِمِر نیز قرار گرفته است. این یک شب منحصر به فرد است که می تواند هم بزرگسالان و بچه ها را افسون کند. اجرای برنامه های تلویزیونی تحت یک برنامه شبانه روزی بزرگ در مجموعه جاهای تماشای سیم ریپ برگزار می گردد.

موزه معدن

سالهای طولانی جنگ تا اواخر قرن بیستم در کامبوج با عوارض وحشتناک از مین های زمینی ادامه می یابد . فکر می کنم حدود پنج میلیون مین های زمینی هنوز در خاک های روستایی که به وسیله نیروهای خِمِر سرخ، نیروهای ویتنام و دولت کامبوج به خاک گذاشته شده اند ، وجود دارند. امروزه مردم کامبوج به طور میانه ماهانه 15 نفر با مین های زمینی زخمی می شوند. موزه مزار شگفت انگیزدر مجموعه جاهای تماشای سیم ریپ در سفر به سیم ریپ، 25 کیلومتری شمال سیم ریپ، کار بسیار آموزنده و برجسته ای را برای توصیف مضرات مین های زمینی در کامبوج و کاری که باعث تخریب کشورمیگردد ، انجام می دهد. به وسیله مردی از محله Aki Ra، که تا حد زیادی با کوشش برای از بین بردن مین ها یاری نموده است.

مرکز پروانه Banteay Srey

این بزرگترین محوطه پروانه ای در جنوب شرقی آسیا است که به هزاران گونه پروانه بومی که آزادانه در اطراف یک باغ گرمسیری بزرگ قرار می گیرند که پراز برگ های سرسبز و انواع گل های گرمسیری است می پردازد. بازدید کننده ها در سفر به کامبوج و جاهای تماشای سیم ریپ ازتماشا همه معابد میگذرند، برای تماشا این طبیعت بی نظیر در سفر به کامبوج مخصوصا خانواده هایی که گیاه شناس هستند. بعلاوه میتوانید به سادگی از زیبایی های مجذوب کننده پروانه های مختلف در باغ استفاده کنید، شما بعلاوه می توانید کل چرخه زندگی یک پروانه ازمرحله شفیره را ببینید. حدود 25 کیلومتری شمال سیم ریپ، مرکزی بسیار نزدیک به موزه کامبوج است و اگر سفر صبح و بعد از ظهر به هم متصل شوند، و بخواهید خستگی معابد را از تن بیرون کنید، ایده خوبی است.

بند بازی میمون ها

در سفر به سیم ریپ و یا سفر به کامبوج در داخل منطقه پارک آنگکور، بند بازی میمونها در تایلند اجرا می گردد که در خطوط مقرر شده در جنگل در یک دوره دو ساعته است. در طول راه چهار پل معلق هوایی هست، که یک کمربند 50 متری به کسانی که در پی آدرنالین وهیجان هستند می دهند، و 21 ایستگاه با برنامه های جالب دارند. بعلاوه فرصت های زیادی برای یادگیری بیشتر در خصوص محیط زیست جنگل و گیاهان و جانوران، از جمله گیاهان خوراکی، گیاهان دارویی، ارکیده های وحشی و خانه رطیل ها وجود دارد. بعلاوه محتمل است که شما میمون ها را در جنگل های اطراف آنجا مشاهده کنید زیرا در این حیات وحش رها شده اند. در سفر به کامبوج بدانید که برنامه ها از هتل ها در سیم ریپ و ناهار در هزینه تور گنجانده شده است.

Les Chantiers Ecoles

این مدرسه از جاهای تماشای سیم ریپ در سفر به سیم ریپ و تماشای صنایع دستی سنتی خِمِر از کارهای سنگی، صنایع چوبی و نقاشی ابریشمی را برای جوانان محلی محروم تدریس می نماید. این بخشی از جنبش برای یاری به احیای بسیاری از صنایع سنتی است که به دلیل سال هایی که دولت تحت حکومت خِمِر قرار داشت از بین رفت. فروشگاه زیبایی وجود دارد (Artisans dAngkor) که در آن شما می توانید سوغات های خیره کننده مجسمه ها و ابریشم دوست داشتنی محلی را برای تمام دوستان و خانواده خود تهیه کنید بعلاوه می توانید از کارگاه های آموزشی نیز بازدید کنید و در خصوص احیای صنایع کامبوج بیاموزید. بعلاوه تورهای رایگانی برای بازدید از مزرعه های ابریشمی وجود دارد، 16 کیلومتر از شهر سیم ریپ، جایی که می توانید در خصوص روند فراوری ابریشم یاد بگیرید.

منبع: همگردی
انتشار: 18 دی 1401 بروزرسانی: 18 دی 1401 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1644

به "جاهای دیدنی سیم ریپ ، معرفی7 مکان در سفر به کامبوج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاهای دیدنی سیم ریپ ، معرفی7 مکان در سفر به کامبوج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید