بایدن در روز اول کاری خود 17 فرمان اجرایی صادر می نماید

به گزارش اخبار مشروح، مقامات دولت جدید آمریکا اعلام کردند: جو بایدن در اولین روز کاری خود 17 فرمان اجرایی صادر خواهد نمود که برخی از آنها شامل لغو تصمیم های دونالد ترامپ می گردد.

بایدن در روز اول کاری خود 17 فرمان اجرایی صادر می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جن ساکی دبیر مطبوعاتی جدید کاخ سفید سه شنبه شب به خبرنگاران گفت: بایدن بعد از ظهر چهارشنبه، فرمان های اجرایی را در دفتر خود امضا می نماید.

این فرمان های اجرایی، واکنش آمریکا به اپیدمی کرونا را تغییر خواهند داد و کوشش خواهند کرد از برخی فشارهای اقتصادی ناشی از این اپیدمی بر مردم آمریکا بکاهند. اما سایر فرمان های اجرایی مستقیماً اقدامات ترامپ در خصوص محیط زیست، مهاجرت، سرشماری ایالات متحده و تغییرات نظارتی را هدف قرار داده و خنثی می نماید.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

ساکی اضافه نمود: در روزها و هفته های آینده فرمان های اجرایی اضافی را اعلام خواهیم کرد که با این چالش ها مقابله خواهند کرد و وعده های رئیس جمهور منتخب را به مردم آمریکا تحقق خواهند بخشید.

بنابر گزارش سی بی اس نیوز، این فرمان های اجرایی عبارتند از: آغاز چالش 100 روزه ماسک زدن، تغییر ساختار هماهنگی دولت فدرال درباره کووید19، بازگشت به سازمان بهداشت دنیای، ادامه تعلیق پرداخت وام دانشجویی تا 30 سپتامبر، بازگشت به توافق آب هوایی پاریس، خاتمه دادن به خط لوله کی استون اکس ال و ابطال توسعه نفت و گاز در آثار ملی حیات وحش، پیشبرد عدالت نژادی به وسیله دولت فدرال، برطرف تبعیض در محل کار بر اساس گرایش جنسی و هویت جنسیتی، دفاع از برنامه دریمرز برای جوانان آمریکایی، خاتمه دادن به ممنوعیت مسافرتی برای مسلمانان، تغییر اولویت های بازداشت دولت ترامپ در امور مهاجرت و گمرکی و لغو اقدامات دولت ترامپ در زمینه تغییرات نظارتی.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 896

به "بایدن در روز اول کاری خود 17 فرمان اجرایی صادر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن در روز اول کاری خود 17 فرمان اجرایی صادر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید