انتشار نامه تایید صلاحیت کاندیداها در فضای مجازی تخلف است

به گزارش اخبار مشروح، رئیس ستاد انتخابات شهرستان تبریز گفت: انتشار نامه تایید صلاحیت کاندیداها در فضای مجازی تخلف انتخاباتی محسوب می شود.

انتشار نامه تایید صلاحیت کاندیداها در فضای مجازی تخلف است

به گزارش خبرنگاران آذربایجان شرقی ، بهروز مهدوی در خصوص خبر احراز و عدم احراز صلاحیت کاندیداهای حضور در انتخابات شورای شهر اظهار کرد: موضوع اطلاع رسانی احراز صلاحیت داوطلبان انتخابات شورای شهر حالت محرمانه دارد و افرادی که صلاحیتشان احراز نشده است، چهار روز فرصت دارند تا به هیات نظارت استان شکایت کرده و دفاعیات خود را اعلام کنند.

وی ادامه داد: هیات نظارت استان نیز 10 روز فرصت دارد تا این شکایات را بررسی کرده و به فرمانداری ارسال کند و ما نیز نتیجه را به داوطلبان اعلام کنیم.

فرماندار شهرستان تبریز اضافه نمود: اگر در این مرحله نیز صلاحیت افراد احراز نشود، بازهم فرصت دارند تا به هیات مرکزی نظارت شکایت کنند و هیات مرکزی نظارت نیز 10 روز فرصت دارند تا این شکایات را بررسی کند.

وی متذکر شد: چون هنوز نتایج بررسی صلاحیت ها نهایی نشده است، فردی که در این مرحله صلاحیتش احراز نشده است، دلیل بر این نیست که دیگر نمی تواند صلاحیت را بدست آورد و بعد از اتمام بررسی های هیات مرکزی نظارت می توان به طورقطع گفت که چه کسانی صلاحیت گرفته اند و چه کسانی رد شده اند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان تبریز تاکید کرد: آقایانی که نامه تأیید صلاحیتشان را در فضای مجازی منتشر کرده اند، بدانند که این کار آنها تبلیغات زودهنگام محسوب شده و چه بسا به دلیل انجام تخلف انتخاباتی، رد صلاحیت شوند.

وی ادامه داد:قانون تعیین کرده است که تبلیغات صرفاً هفت روز مانده به انتخابات انجام می شود و لذا نباید زودتر از این موعد تبلیغاتی انجام شود و این کار ممکن است منجر به رد صلاحیت مجدد این افراد شود و انتشار نامه وزارت کشور در خصوص تایید صلاحیت کار اشتباهی است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1073

به "انتشار نامه تایید صلاحیت کاندیداها در فضای مجازی تخلف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار نامه تایید صلاحیت کاندیداها در فضای مجازی تخلف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید