افزایش 14 درصدی تصادفات منجر به فوت موتورسواران ، توقیف روزانه 200 دستگاه موتورسیکلت

به گزارش اخبار مشروح، رئیس پلیس راهور پایتخت از افزایش 14 درصدی تصادفات منجر به فوت موتورسواران در نیمه اول امسال اطلاع داد.

افزایش 14 درصدی تصادفات منجر به فوت موتورسواران ، توقیف روزانه 200 دستگاه موتورسیکلت

به گزارش خبرنگاران، سردار محمدحسین حمیدی در تبادل نظر با فارس به بحث تردد و تخلفات موتورسواران در معابر شهری پرداخت و گفت: موتور سیکلت وسیله ای چابک، سریع، ارزان و در عین حال بسیار نا ایمن است و آلودگی زیست محیطی که یک دستگاه موتورسیکلت ایجاد می نماید به اندازه آلودگی حاصل از تردد سه دستگاه خودرو است.

وی به تردد بیش از سه و نیم میلیون دستگاه موتورسیکلت و 4 میلیون خودرو در معابر تهران اشاره و توضیح داد: با توجه به بروز ویروس کرونا استقبال از تردد با موتور سیکلت افزایش یافته و به خاطر افزایش تردد افزایش تصادفات رانندگی را نیز شاهد هستیم.

رئیس پلیس راهور پایتخت گفت: در 6 ماه گذشته تصادفات منجر به فوت در همه آیتم ها کاهش داشته اما در موتورسیکلت به تنهایی تصادفات منجر به فوت 14 درصد افزایش داشته است.

سردار حمیدی در مورد برخورد پلیس با تخلف موتورسواران گفت: پلیس برای برخورد با تخلف موتورسواران در دو راهی مانده؛ چرا که وقتی موتورسیکلت متخلفی را مشاهده و برای اعمال قانون می رود مردم از پلیس می خواهند که وی را جریمه نکند در حالی که راکب موتورسوار نه کلاه ایمنی بر سر دارد و نه موتورش پلاک وبیمه دارد وحتی در خلاف جهت در خط ویژه با زن و بچه در حال تردد است.

وی ادامه داد: پلیس بین اعمال قانون و مماشات مانده است و مردم از پلیس می خواهند که جریمه نکند؛ اگرچه پلیس به وظیفه قانونی خود عمل می نماید اما تازمانی که برخورد با تخلف موتورسواران تبدیل به مطالبه عمومی نگردد و مردم و مسئولان یکدست نباشند نباید توقع داشت که برخوردها تاثیر گذار باشد.

وی به انباشت 60 تا 70 هزار موتورسیکلت در پارکینگ ها اشاره نمود و گفت: بعضی موتور سیکلت ها 7 تا8 سال است در پارگینگ ها توقیف شده و مانده اند چرا که یا مالکش حضور ندارد یا هزینه پرداخت خلافی و بیمه بیشتر از قیمت موتورسیکلت است و کسی برای ترخیصش مراجعه نمی نماید.

رئیس پلیس راهور پایتخت به توقیف روزانه 150 تا 200 دستگاه موتورسیکلت به دلایل مختلف و تخلفات گوناگون اشاره و گفت: ماموران پلیس راهور با آموزش هایی که دیده اند و همچنین افزایش آستانه تحمل، حداقل درگیری را با راکبان موتور سوار داشته اند.

سردار حمیدی گفت: پلیس اصراری به انباشت موتورسیکلت در انبارها ندارد درست است که بسیاری از وسایل نقلیه سال ها در پارکینگ ها مانده و اصطلاحا وسایل نقلیه رسوبی شده اند اما در خیلی تخلفات تا 72 ساعت موتور سیکلت توقیف می گردد اما مالک یا راننده برای ترخیص آن مراجعه نمی نماید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 680

به "افزایش 14 درصدی تصادفات منجر به فوت موتورسواران ، توقیف روزانه 200 دستگاه موتورسیکلت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 14 درصدی تصادفات منجر به فوت موتورسواران ، توقیف روزانه 200 دستگاه موتورسیکلت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید