آمار عجیب پلیس تهران، افزایش کلاهبرداری، موبایل قاپی و جعل در پایتخت

به گزارش اخبار مشروح، رئیس پلیس آگاهی تهران از افزایش کلاهبرداری و افزایش وقوع موبایل قاپی در سه ماهه نخست سال خبر داد.

آمار عجیب پلیس تهران، افزایش کلاهبرداری، موبایل قاپی و جعل در پایتخت

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش ،سردار علیرضا لطفی در خصوص عملکرد سه ماهه ابتدای سال جاری مأموران پلیس آگاهی تهران بزرگ، اظهار کرد: در سه ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال 98 افزایش خاصی در حوزه سرقت نداشتیم.

رئیس پلیس آگاهی تهران به یافته های دقیق مرکز 110 و عملیات پلیس اشاره کرد، و توضیح داد: در سه ماهه سال جاری بیش از 6.2 دهم درصد افزایش کشف داشتیم و بر اساس آمار 76.3 درصد کل جرائم را کشف کردیم.

وی در خصوص جرائم مهم تهران مطرح نمود: در حوزه جرایم مهم کاهش وقوعات را شاهد هستیم؛ در سرقت منزل 14 درصد، سرقت مغازه 2 درصد و جیب بری بیش از 60 درصد کاهش وقوع گزارش شده است؛ در حالی که کشفیات ما 6.2 دهم درصد افزایش داشته است.

سردار لطفی در حوزه سرقت خودرو ابراز نگرانی کرد و گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی بر روی این قضیه و شناسایی سارقان خودرو متمرکز شده اند؛ اگر چه نقش پلیس در وقوع آن 18 درصد است و پلیس تنها دستگاه مسوول نیست.

رئیس پلیس آگاهی تهران توضیح داد: با بیان اینکه در سه ماهه اول سال 86.7 درصد خودرو های سرقتی را کشف کردیم، افزود: در پالایش های اطلاعاتی توسط کارآگاهان به دست آمد 61 درصد کل خودرو هایی که به سرقت رفته بودند مربوط به یک مارک و برند و تولید داخلی است و جالب تر آنکه 92 درصد از 61 درصد مدل خودروی به سرقت رفته متعلق به سال های قبل از 86 است که این خودرو ها آن سال ها فاقد سیستم ایمنی بودند.

این مقام ارشد پلیس آگاهی در خصوص کیف قاپی و موبایل قاپی مطرح نمود: بیش از 90 درصد سرقت های قاپ زنی مربوط به سرقت موبایل است که افزایش قیمت تلفن همراه و عدم رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان در این خصوص از علل رشد این نوع سرقت است.

وی در طرح های عملیاتی کاشف در سال جاری گفت: طرح کاشف در سال جاری با وجود کرونا متوقف نشد و با قوت اجرا شد و در این رابطه 101 باند شناسایی و منهدم شدند و 496 نفر دستگیر شدند که این افراد نیز به 4 هزار و 298 فقره سرقت اعتراف کردند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت در خصوص سرقت های خشن و به عنف و مقرون به آزار تحت عنوان مأمور و بستن دست و پا، گفت: خوشبختانه این دسته از سرقت ها نیز 14.5 درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: در سه ماهه اول سال جاری از مجموع سرقت ها 36 درصد سرقت خرد شامل لوازم و قطعات خودرو بوده است که به واسطه پارک خودرو ها در حاشیه خیابان ها و پرسه زنی معتادان متجاهر رخ داده است.

وی در ادامه به بررسی های تخصصی پلیس آگاهی در حوزه جرایم جنایی پرداخت و اظهار داشت: در حوزه قتل عمد 3 درصد و آدم ربایی 33 درصد کاهش داشته ایم؛ اقدامات مسلحانه قابل توجهی هم در تهران نداشتیم و باید گفت، 16 درصد در کل جرائم مسلحانه، آدم ربایی و قتل کاهش داشته ایم.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت افزود: 95 درصد مجموعه جرایم جنایی منجر به کشف شده است.

سردار لطفی توضیح داد: در نرخ قتل در سه ماهه سال جاری و سال 98 جز استان های آخر در حوزه قتل بودیم، اما در حوزه جعل و کلاهبرداری با کمال تأسف با توجه به شرایط اقتصادی با افزایش جرم کلاهبرداری در سال 98 و 99 روبرو هستیم و 30 درصد افزایش جرم داشتیم اگرچه در حوزه کشفیات 35 درصد افزایش داشته و 93 درصد جرم های جعل را کشف کردیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 577

به "آمار عجیب پلیس تهران، افزایش کلاهبرداری، موبایل قاپی و جعل در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار عجیب پلیس تهران، افزایش کلاهبرداری، موبایل قاپی و جعل در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید