شروع عرضه گوشت مرغ با قیمت مصوب در خراسان شمالی

به گزارش اخبار مشروح، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از شروع عرضه گوشت مرغ کشتار روز به قیمت مصوب هر کیلوگرم 15 هزار و پانصد تومان در بازار خراسان شمالی اطلاع داد.

شروع عرضه گوشت مرغ با قیمت مصوب در خراسان شمالی

به گزارش خبرنگار از ، امین قربانی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: بر اساس مصوبه تنظیم بازار استان، هر کیلوگرم گوشت مرغ کشتار روز باید به قیمت 155 هزار ریال به فروش برسد که عرضه این فراورده پروتئینی با قیمتی بیش از این تخلف محسوب شده و با آن برخورد می گردد.

قربانی گفت: یکی از الزامات برای عرضه گوشت مرغ به قیمت مصوب، موافقت مرغداران با ارائه هر کیلوگرم مرغ زنده با قیمت 101 هزار و 500 ریال به کشتارگاه و کشتارورزان است که البته در این زمینه همکاری خوبی ایجاد شده است.

او مطرح کرد: گوشت مرغ با قیمت 145 هزار ریال به ازای هر کیلوگرم، به مرغ فروشان تحویل می گردد و با قیمت 155 هزار ریال در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

  • علل گرانی بازار مرغ در خراسان شمالی چیست؟
  • توزیع مرغ منجمد در خراسان شمالی

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی اضافه کرد: با همکاری جهاد کشاورزی، فهرست و صورت حساب مرغ زنده تحویلی به کشتارورزان و کشتارگاه ها ارائه می گردد و این امر، الزامی است و با توجه به اینکه کنترل بازار مرغ باید از مبدا یعنی از مرحله فراوری انجام گردد، ارائه صورت حساب و فاکتور در تمام چرخه فراوری تا توزیع لازم است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی با اشاره به افزایش میزان فراوری در سالن های مرغداری گفت: پیش بینی می گردد در آینده نزدیک با افزایش میزان فراوری مرغ زنده، قیمت گوشت مرغ کاهش یابد.

سالانه حدود 22 هزار تن گوشت مرغ در خراسان شمالی مصرف می گردد.

منبع : ایرنا

د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 571

به "شروع عرضه گوشت مرغ با قیمت مصوب در خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع عرضه گوشت مرغ با قیمت مصوب در خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید