آثار منصور اوجی شناسنامه آشکاری از شیراز است

به گزارش اخبار مشروح، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس طی پیامی در گذشت منصور اوجی ادیب و شاعر برجسته و نام آشنای دیار فارس را به جامعه فرهنگی و به ویژه خانواده ایشان تسلیت گفت.

آثار منصور اوجی شناسنامه آشکاری از شیراز است

صابر سهرابی، گفت: هرگاه اشعار مرحوم منصور اوجی که سال های بسیاری را به گوش جان می شنویم و می خوانیم بر این باوریم که ادبیات و اندیشه ایشان دارای تاثیرات قابل توجهی در حوزه فرهنگ داشته و شناسنامه آشکاری از شهر و دیارش را با خود همراه دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با ابراز اندوه از فقدان این استاد نام آشنای شعر و ادب که در خانواده ای اصیل و سرشناس از اهالی شیراز چشم به جهان گشوده، گفت: آثار و فعالیت های فرهنگی او مایه بسی مباهات و افتخار است، چرا که عمر پربار خود را در راه خدمت به فرهنگ و ادب این سرزمین صرف کرد و در راه اشاعه زبان و ادب پارسی گام های موثری برداشت.

سهرابی در پایان یادآور شد: جای خالی این ادیب فرزانه برای همیشه در شیراز و فارس احساس می شود و این ضایعه اسفناک را به بازماندگان آن ادیب، جامعه هنرمندان، شاعران، نویسندگان تسلیت عرض می کنم و از خدای متعال امیدوارم روحش را قرین آمرزش و آرامش ابدی نماید و بتوانیم به پاسداشت همه هنر و معرفتش، لحظاتی از تمام داشته هایش را در پیش چشم مرور کنیم.

منصور اوجی در سال 1316 در شیراز دیده به جهان گشود. وی دارای درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در رشته فاسفه و علوم تربیتی از دانشسرای عالی تهران فارغ التحصیل شد و در رشته زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شیراز فوق لیسانس خود را گرفت. اوجی از شاعرانی است که آرام و پیوسته در جهت تکامل زبان شعری خاص خود تلاش کرد. وی با تاکید بر تکرار مصراع ها و واژه ها جهت تاثیرگذاری در خواننده شعرش گونه خاصی از شعر را ارئه می داد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1138

به "آثار منصور اوجی شناسنامه آشکاری از شیراز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار منصور اوجی شناسنامه آشکاری از شیراز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید