88 زندانی جرایم غیرعمد با یاری ستاد دیه و بنیاد مستضعفان آزاد می شوند

به گزارش اخبار مشروح، مدیر کل زندان های استان تهران با تقدیر از کوشش های مددکاران نمایندگی ستاد دیه استان تهران گفت: پیرو تفاهمنامه ای که بین بنیاد مستضعفان و سازمان زندان ها منعقد شده بود و با کمک های نیکوکاران که با تاسی از سیره علوی به کمک نیازمندان می شتابند، در دهه ولایت بین اعیاد قربان تا غدیر، زمینه آزادی 88 نفر زندانی بدهکار فراهم شد که طی امروز و فردا آزاد خواهند شد.

88 زندانی جرایم غیرعمد با یاری ستاد دیه و بنیاد مستضعفان آزاد می شوند

به گزارش خبرنگاران، سیدحشمت الله حیات الغیب با تقدیر از کوشش های مددکاران کنندگی ستاد دیه استان تهران گفت: پیرو تفاهمنامه ای که بین بنیاد مستضعفان و سازمان زندان ها منعقد شده بود و با کمک های نیکوکاران که با تاسی از سیره علوی به کمک نیازمندان می شتابند، در دهه ولایت بین اعیاد قربان تا غدیر، زمینه آزادی 88نفر زندانی بدهکار فراهم شد که طی امروز و فردا آزاد خواهند شد.

مدیر کل زندان های استان تهران توضیح داد: یکی از نقاط قوت اخلاق اسلامی توجه به انسان ها، حس همکاری، نیکوکاری و خدمت رسانی به مردم است که در جلوه های مختلف به وجود می آید.

او تاکید نمود: بعضی از افراد به علت ناتوانی در پرداخت بدهی یا دیه با شکایت شاکی راهی زندان می شوند و علاوه بر تبعاتی مانند از دست دادن شغل، زندگی خانواده و فرزندان آنها نیز از نظر مالی و روحی تحت الشعاع قرار می گیرد.

حیات الغیب ادامه داد: پیرو تفاهمنامه ای که بین بنیاد مستضعفان و سازمان زندان ها منعقد شده بود، طی این شرایط مالی و شیوع بیماری کرونا در جهان و کشورمان، زمینه آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد فراهم شده، نزد خانواده خویش بازمی گردند.

او همچنین گفت: بدهی این 88 نفر در مجموع 55میلیارد و 400 میلیون تومان بود که با پیگیری مددکاران ستاد دیه و زندان ها، بخشی از این بدهی با پذیرش اعسار توسط قضات کاهش یافت، شکات نیز قسمتی از طلبشان را بخشیدند و مابقی توسط کمک های نیکوکاران و کنندگی ستاد دیه به میزان 2 میلیارد و 400 میلیون تومان، بنیاد مستضعفان به میزان 2میلیارد و 800 میلیون تومان تامین گشت تا طی امروز و فردا آزاد شوند.

مدیر کل زندان های استان تهران در خاتمه گفت: زندانیان نیازمند دیگری نیز منتظر کمک های مردم نوعدوست هستند، کوشش مسئولان ستاد دیه هم به صورت مستمر ادامه دارد.

این خبر می افزاید: شماره کارتهای 6037991899675916 نزد بانک ملی و 5859837000095519 نزد بانک تجارت آماده دریافت هدایای نیکوکارانی است که در روزهای سخت مبارزه با ویروس کرونا، به فکر کمک به دیگران و آزادی زندانیان نیازمند و بدهکار هستند. همچنین شماره تماس 88861870 کنندگی ستاد دیه استان تهران آماده پاسخگویی به سوالات می باشد و در صورت تمایل نیکوکاران می توانند اطلاعات لازم را کسب کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 618

به "88 زندانی جرایم غیرعمد با یاری ستاد دیه و بنیاد مستضعفان آزاد می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "88 زندانی جرایم غیرعمد با یاری ستاد دیه و بنیاد مستضعفان آزاد می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید