کتاب صوتی لک لک ها بر بام برگزیده شد

به گزارش اخبار مشروح، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، هیات داوران بخش آثار الکترونیکی متشکل از محمد آرا، مرجان فروغی و مریم چهرقانی جایزه شورای کتاب کودک را در این بخش را به راوی اثر، احترام برومند هنرمند صاحب نام کشور اهدا کردند.

کتاب صوتی لک لک ها بر بام برگزیده شد

نسخه شنیداری رمان لک لک ها بر بام اثر میندرت دویونگ و ترجمه باهره انور در قالب طرح کتاب آوا در سال 1398 از سوی کانون منتشر شد.

در طرح کتاب آوا 13 رمان ترجمه برگزیده با صدای بازیگران مشهور، 10 رمان تألیف برگزیده، 7 کتاب تاریخی علمی با صدای گویندگان برتر رادیو، 20 کتاب کودک با صدای مربیان خوش صدای کانون و نخستین نمایش نامه شنیداری جزیره بی تربیت ها با صدای 12 بازیگر صاحب ذوق، به مخاطبان ارایه شده است.

این کتاب، داستانی جذاب از حمایت اهالی یک روستا برای همزیستی با لک لک ها است که تا به امروز پیروز به دریافت جوایز متعددی از جمله جایزه نیوبری و ادبیات نسل جوان آلمان شده است.

رمان لک لک ها بر بام نخستین بار در سال 1353 از سوی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان به چاپ رسیده است.

در بخشی از این اثر آمده است: دیرک تمام حرف هایش را دوباره از سر گرفت. تمام نقشه هایشان را شرح داد. برای جانوس از لک لک ها و زندگی آنها در آفریقا، میان شیرها و کرگدن ها و اسب های آبی گفت. دیرک کلمات را حسابی کج و کوله بیان می کرد. بعد دیگر حرف هایش ته کشید. چیز دیگری برای گفتن نداشت. این بود که با ناامیدی اضافه نمود: فقط یک خرده فکر کن. در آفریقا لک لک ها بین حیوانات درنده زندگی می نمایند ولی اینجا آنها درست وسط مردم زندگی می نمایند.

علاقه مندان می توانند نسخه صوتی و چاپی این کتاب و سایر تولیدات کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان را از فروشگاه اینترنتی به نشانی shop.kpf.ir، مراکز عرضه محصولات فرهنگی در سراسر کشور و همچنین فروشگاه های اینترنتی طاقچه و فیدیبو تهیه نمایند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1122

به "کتاب صوتی لک لک ها بر بام برگزیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب صوتی لک لک ها بر بام برگزیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید