پاسخگویی و رسیدگی موثر به نیازمندی های مشتریان

به گزارش اخبار مشروح، تحلیل نتایج شاخص های مرتبط با امور مشتریان، همچنین گزارش های منعکس شده از دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت، بیانگر اثربخشی اقدامات و برنامه های اجرا شده گروه صنعتی ایران خودرو در ارتباط با برطرف ریشه ای علل شکایات و پاسخگویی مناسب تر به مشتریان، از شهریور سال گذشته تا به امروز است.

پاسخگویی و رسیدگی موثر به نیازمندی های مشتریان

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از ایکوپرس؛ مدیر ارتباط با مشتریان گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این مطلب گفت: بر اساس گزارش منتشر شده از سوی دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد وزارت صمت در مورد عملکرد شرکت های عرضه کننده خودرو در سال گذشته، درخواست ها و شکایات مشتریان رسیده به ایران خودرو در سال 98 نسبت به سال قبل از آن، به میزان 26 درصد کاهش یافته است. از سوی دیگر درخواست ها و شکایات مشتریان از ایران خودرو که به دفتر بازرسی وزارت صمت رسیده، در سال 98 نسبت به سال 97 به میزان پنج درصد کاهش را نشان می دهد.

سهراب برفروشان با بیان این که طبق گزارش منتشر شده، در سال 98 در سرفصل شرایط پاسخگویی شرکت های عرضه کننده، شرکت ایران خودرو به تمامی پفراینده های ارجاعی دفتر بازرسی وزارت صمت، پاسخ داده و آن ها را مختومه نموده، گفت: بر اساس نتایج به دست آمده، صندلی شرکت ایران خودرو در جدول رده بندی شرکت های عرضه کننده خودرو از منظر فراوانی درخواست ها و شکایات مشتریان، اصلاح و در صندلی مطلوب تری نسبت به ادوار گذشته قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در سال 99 نیز، بر اساس اقدامات و برنامه هایی که از نیمه دوم سال گذشته، در دستور کار گروه صنعتی ایران خودرو قرار گرفته، فرایند بهبود و ارتقای پاسخگویی و رسیدگی به درخواست و نیازمندی های مشتریان استمرار یافته به گونه ای که بر اساس تحلیل مقایسه ای عملکرد گروه صنعتی ایران خودرو در ارتباط با امور مشتریان در بازه زمانی نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، فراوانی درخواست ها و شکایات مشتریان به طور متوسط 40 درصد کاهش (بهبود) داشته است.

برفروشان با اشاره به بهبود شاخص نسبت درخواست ها و شکایات مشتریان ایران خودرو در نیمه نخست سال جاری گفت: با درنظر دریافت شاخص های میزان خودروهای تحویلی، میزان خودروهای تحت گارانتی، پذیرش خودرو در شبکه و میزان خدمات امدادی به طور متوسط 26 درصد کاهش (بهبود) به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: در بخش درخواست ها و شکایات ارجاعی مشتریان به وسیله ارگان ها و سازمان های نظارتی از جمله بازرسی وزارت صمت و سازمان صنعت استان ها بیش از 50 درصد پفراینده های ارجاعی در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

مدیر ارتباط با مشتریان گروه صنعتی ایران خودرو این دستاوردها را حاصل راهبردها و سیاست گذاری های انجام شده در گروه صنعتی ایران خودرو در اولویت دادن به نیازمندی های مشتریان و مجموعه اقدامات و برنامه های اجرا شده توسط واحدهای گروه صنعتی ایران خودرو دانست و اعلام کرد: با شناسایی و حذف ریشه ای علل مراجعات و شکایات مشتریان و پاسخگویی به موقع، با همکاری بخش های مختلف در گروه صنعتی ایران خودرو در کوشش هستیم تا به هدف غایی که همان افزایش رضایت مندی مشتریان است جامه عمل بپوشانیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 776

به "پاسخگویی و رسیدگی موثر به نیازمندی های مشتریان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخگویی و رسیدگی موثر به نیازمندی های مشتریان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید