واحد پول ژاپن دیجیتالی عرضه می شود

به گزارش اخبار مشروح، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، سال آینده میلادی بیش از 30 شرکت بزرگ ژاپنی آزمایش هایی را برای عرضه یک پول دیجیتال مشترک و عمومی آغاز می کنند.

واحد پول ژاپن دیجیتالی عرضه می شود

بانک ژاپن اخیراً از طرحی آزمایشی برای عرضه ین (واحد پول ملی این کشور) دیجیتال خبر داد که نشان دهنده اهمیت روز افزون نیاز ژاپن برای همخوانی باپیشرفت فناوری های مالی است.

در این گروه علاوه بر بزرگترین بانک های ژاپن، کارگزاری ها، شرکت های مخابراتی و خرده فروشان کلان نیز همکاری می کنند. آنها با استفاده از پلتفرم های معمول برای صدور ارز دیجیتال آزمایش هایی انجام می دهند.

هیرومی یامائوکا مدیر ارش سابق بانک ژاپن اکنون ریاست این گروه را برعهده دارد. او در این باره می گوید: ژاپن پلتفرم های دیجیتال متعددی دارد که هیچ کدام از آنها برای شکست دادن پرداخت های نقدی به اندازه کافی بزرگ نیستند. ما می خواهیم چارچوبی ایجاد کنیم که با پلتفرم های مختلف سازگاری داشته باشد.

طی این طرح آزمایشی بانک های خصوصی مسئولیت عرضه ارز دیجیتال را دارند هرچند احتمال دارد شرکت های دیگر نیز ین دیجیتال را توسعه دهند.

ژاپن یکی از کشورهایی است که همچنان بیشتر تراکنش های مالی به طور نقدی در آن انجام می شود، به طوریکه از کل پرداخت ها فقط 20 درصد غیرنقدی انجام می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 782

به "واحد پول ژاپن دیجیتالی عرضه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واحد پول ژاپن دیجیتالی عرضه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید