نظام پایش آزاد گره گشای گره کور ارتباط صنعت و دانشگاه، طرح های پایش، پویش و رویش تقویت می شوند

به گزارش اخبار مشروح، رئیس دبیرخانه برنامه علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه الگویی برای تبدیل زبان صنعت و جامعه به زبان دانشگاه احتیاج است از نظام پایش آزاد به عنوان گره گشای مسائل ارتباط صنعت و دانشگاه یاد کرد.

نظام پایش آزاد گره گشای گره کور ارتباط صنعت و دانشگاه، طرح های پایش، پویش و رویش تقویت می شوند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

اکبر پیرستانی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری خبرنگاران در اصفهان درباره برقراری ارتباط بین صنعت و دانشگاه اظهار کرد: کارهای زیادی برای برقراری ارتباط بین صنعت و دانشگاه اجرا شده؛ اما ارتباط دانشگاه و صنعت به علت تفاوت زبان دانشگاه با صنعت به درستی شکل نگرفته است.

گسترش بستر اشتغال با طرح پویش، پایش و رویش

به گفته عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان، الگویی برای تبدیل زبان صنعت و جامعه به زبان دانشگاه احتیاج بوده و این الگو و حلقه گمشده ارتباط صنعت و دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی نظام موضوعات نام گرفته است.

وی اضافه نمود: به همین دلیل دانشگاه آزاد اسلامی در مدیریت جدید خود، طرحی را با عنوان نظام پایش آزاد در دستور کار قرار داده که بر اساس این طرح، فعالیت های علمی و پژوهشی باید بر مبنای سیاست های کشور طراحی و اجرا شوند.

رئیس دبیرخانه برنامه علمی (پایش آزاد) دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه در این طرح باید دانشجویان در سرانجام نامه های خود به احتیاج صنعت و جامعه پاسخ دهند، گفت: هدفمندسازی برنامه های علمی و جهت دادن به سرانجام نامه های دانشجویی در راستای احتیاج جامعه، صنعت و مساعدت و پشتیبانی برای گسترش فعالیت های دانش بنیان و فناورانه از اصلی ترین مأموریت ها و هدف اصلی اجرای این طرح بوده که باید مدنظر ویژه قرار گیرد.

پیرستانی اعلام نمود: در طرح پایش آزاد، کوشش در جهت دهی، تقویت فعالیت همسو و هماهنگ واحدهای دانشگاهی و توجه به پیشبرد فعالیت ها و برنامه ها در قالب و با عنوان دانشگاهی یکپارچه در بوده و خلاصه و چکیده این طرح، پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه ای دانشگاه آزاد اسلامی است که هدف آن تبدیل چالش های کلان کشور به زمینه های پژوهشی بوده تا استاد و دانشجو بتوانند بر اساس آن، موضوع سرانجام نامه و یا رساله خود را تعریف نمایند.

راهکاری برای رفع شدن احتیاجهای جامعه به یاری دانشگاه

رئیس دبیرخانه برنامه علمی (پایش آزاد) دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان عنوان نمود: در کوششیم که با راه اندازی و شروع فعالیت دبیرخانه علمی این دانشگاه در زمینه فعالیت های برون دانشگاهی و تقویت طرح پایش، پویش و رویش فعال تر و پویاتر از سابق بوده و جزء استان های پیشرو در این زمینه باشیم.

پیرستانی عنوان کرد: کم وبیش همگی تصاویری از سرانجام نامه های انباشته شده در گوشه و کنار دانشگاه ها در ذهن داریم که نه تنها از آنها به خوبی نگهداری نمی گردد؛ بلکه علت اصلی انباشت این سرانجام نامه ها و دست به دست شدن این تصاویر، بار علمی پایین و یا ناکارآمدی رساله های دانشجویان است.

وی اضافه نمود: بسیاری از دانشجویان و استادان معتقدند دانشگاه ها باید نقشه راهی برای راستا علمی دانشجویان تدوین نمایند. از طرفی سرانجام نامه های دانشجویان احتیاجمند حمایت بیشتری از سوی صنعت است که بتوانند منجر به فراوری محصول و یا رفع کردن یکی از چالش های کشور باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) با توجه به نبود کارای لازم در سرانجام نامه ها و رساله دانشجویان و رفع نشدن احتیاجهای جامعه و صنعت با وجود پیشرفت علمی کشور و کسب مقام های متعدد در دنیا تبیین کرد: یکی از کارهای مهم این است که دانشگاه به سراغ صنعت و جامعه برود و از مسائل آن مطلع گردد؛ چراکه تجربه نشان می دهد که مسائل صنعت به زبان دانشگاه مطرح نمی گردد و راه چاره دانشگاه برای معضلات صنعت ناشناخته و مبهم است.

4121/4062/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 675

به "نظام پایش آزاد گره گشای گره کور ارتباط صنعت و دانشگاه، طرح های پایش، پویش و رویش تقویت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظام پایش آزاد گره گشای گره کور ارتباط صنعت و دانشگاه، طرح های پایش، پویش و رویش تقویت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید