موگادیشو: امارات در امور داخلی سومالی دخالت می نماید

به گزارش اخبار مشروح، دولت سومالی با انتقاد شدید از امارات این کشور را به دخالت در امور داخلی سومالی متهم کرد.

موگادیشو: امارات در امور داخلی سومالی دخالت می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران ، به دنبال بمب گذاری ها و ایجاد ناامنی های اخیر در پایتخت سومالی، وزارت خارجه امارات با انتشار بیانیه ای با ابراز نگرانی از ناامنی های موگادیشو از دولت موقت سومالی و تمام جریان های این کشور خواست که خویشتنداری خود را حفظ نمایند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وزیر اطلاع رسانی سومالی در واکنش به این بیانیه گفت: موضع گیری وزارت خارجه امارات درباره ناامنی های اخیر موگادیشو سبب ناخرسندی و آزار دولت فدرال سومالی شده است.

عثمان ابوبکردبی دریک نشست مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: امارات به وسیله بعضی از روسای ایالت های فدرال سومالی در امور داخلی این کشور دخالت می نماید. این شخصیت هایی سومالیایی در 17 سپتامبر گذشته درباره برگزاری انتخابات (ریاست دولت) توافق نموده بودند اما پس از اینکه به امارات رفتند، دیگر حاضر نشدند مفاد این توافق را اجراء نمایند.

به نوشته پایگاه خبری الروسیا الیوم، وزیر اطلاع رسانی سومالی توضیح داد: اقداماتی که امارات در مورد سومالی انجام داده نقض قوانین بین المللی ، عرف دیپلماتیک و روابط محبت آمیز میان دو طرف است.

وی با اشاره به بیانیه ای وزارت خارجه امارات که طی آن ، ابوظبی خواهان برگزاری انتخابات شفاف در سومالی شده بود، گفت: انتخابات سومالی یک مسئله داخلی است همانطوری که برای هر کشوری انتخابات یک مسئله داخلی است و هیچ کشوری اجازه نمی دهد، دیگران درباره انتخاباتش سخن بگویند.

وزارت خارجه سومالی شنبه هفته جاری با انتشار بیانیه ای بدون نام بردن از کشور خاصی بیان کرد: بیگانگان در جهت دست یابی سومالیایی ها به یک توافق نهایی درباره برگزاری انتخابات مانع تراشی می نمایند.

محمد عبدالله محمد سکاندار دولت فدرال سومالی است که در 8 ژانویه 0 20 بهمن ماه) مدت قانونی زمامداریش به سرآمده اما از آنجایی که سومالیایی ها درباره زمان برگزاری انتخابات سراسری به توافقی دست پیدا ننموده اند، عبدالله محمد همچنان سکانداری دولت موگادیشو را در اختیار دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 998

به "موگادیشو: امارات در امور داخلی سومالی دخالت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موگادیشو: امارات در امور داخلی سومالی دخالت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید