محاسبه حقوق بازنشستگی بر اساس میانگین 5 سال آخر قطعیت دارد؟

به گزارش اخبار مشروح، در پی بروز نگرانی هایی در مورد احتمال تغییر مبنای محاسباتی حقوق بازنشستگان، معاون حقوقی و امور مجلس خطاب به فرهنگیانی که در آستانه بازنشستگی هستند، توضیحاتی ارائه داد.

محاسبه حقوق بازنشستگی بر اساس میانگین 5 سال آخر قطعیت دارد؟

به گزارش خبرنگاران، قاسم احمدی لاشکی در خصوص بعضی از مواد قانون برنامه هفتم توسعه هفتم مالی اجتماعی و فرهنگی کشور در خصوص حداقل سن بازنشستگی، سابقه مورد احتیاج برای بازنشستگی و میانگین محاسبه حقوق بازنشستگی برای کارمندان دولت اظهار کرد: محاسبه حقوق بازنشستگی بر اساس میانگین 5 سال آخر قطعیت ندارد و فعلا برنامه توسعه هفتم به مجلس شورای اسلامی ارائه نشده است. این برنامه از سوی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی ارائه می گردد و مجلس، کمیسیون تلفیق برنامه توسعه هفتم را برای آنالیز این برنامه تشکیل می دهد.

وی اضافه نمود: کمیسیون تلفیق برنامه توسعه هفتم با حضور 9 نفر از اعضای کمیسیون تلفیق مجلس و 3 نفر از کمیسیون های 12 گانه مجلس و مجموعاً 45 عضو تشکیل می گردد. این کمیسیون روی کلیات و جزییات این برنامه آنالیز های تخصصی خود را انجام می دهند که نظرات کمیسیون های مجلس از جمله کمیسیون آموزش در آن لحاظ می گردد و در مرحله بعد این برنامه به صحن مجلس تقدیم می گردد که در حال حاضر هیچ یک از فرایندهای فوق طی نشده است.

لاشکی ادامه داد: در برنامه توسعه ششم کشور آنچه از سوی دولت ارائه شده بود با تغییرات در مجلس روبرو شد، لذا معتقدم برنامه توسعه هفتم نیز در مجلس با تغییرات همراه خواهد شد. بعلاوه نمایندگان مجلس می توانند استثناهایی قائل شوند که به عنوان مثال بر اساس ماده 28 برنامه توسعه ششم باید حجم دولت تا خاتمه برنامه ششم به مقدار 15 درصد کوچک تر می شد، اما در همان قانون نمایندگان مجلس جمله به استثنای مدارس دولتی را قرار دادند که این موضوع یاری زیادی به آموزش وپرورش کرد که در برنامه هفتم هم می توانند استثنائاتی را قائل شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 خرداد 1402 بروزرسانی: 25 خرداد 1402 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1712

به "محاسبه حقوق بازنشستگی بر اساس میانگین 5 سال آخر قطعیت دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محاسبه حقوق بازنشستگی بر اساس میانگین 5 سال آخر قطعیت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید