روحانی: بیگانه در نهایت تسلیم می گردد؛ شاهد روز پیروزی خواهیم بود

به گزارش اخبار مشروح، تهران (پانا) - رئیس جمهوری با تبریک روز روستا و افتتاح 13 هزار میلیارد طرح روستایی و عشایری در 13 استان کشور تاکید نمود دولت مطمئنا تا خاتمه کار خود این خدمات را به عنوان یک وظیفه مهم اجتماعی انجام و ادامه خواهد داد.

روحانی: بیگانه در نهایت تسلیم می گردد؛ شاهد روز پیروزی خواهیم بود

حسن روحانی در بیست وهفتمین هفته از افتتاح طرح های مهم روستایی و عشایری کشور با شعار تدبیر و امید برای جهش فراوری که به صورت ویدئوکنفرانس و ارتباط تصویری با 13 استان کشور انجام شد، گفت: روز روستا را تبریک می گوییم و از کوشش های صورت گرفته در وزارتخانه ها و سازمان های دولتی و دستگاه های اجرایی برای روستاییان و عشایر تشکر می کنیم. دولت مطمئنا تا انتها کار خود این خدمات را به عنوان یک وظیفه مهم اجتماعی انجام و ادامه خواهد داد. از اینکه قرار است تا انتها این دولت 15 هزار کیلومتر راه روستایی افتتاح می گردد، خشنود هستیم.

رئیس جمهوری همچنین درباره فعالیت ها و اقدامات آموزش و پرورش در ارتباط تصویری با وزیر آموزش و پرورش در کرمان گفت: افتتاح هر روز 11 کلاس روستایی و 29 کلاس در سراسر کشور برای دولت تدبیر و امید بسیار افتخارآمیز است.

روحانی ادامه داد: تا انتها دولت، گازرسانی و برق رسانی به روستاها به آخرین قدم ها می رسد، جز یکی دو استان که شرایط آن ها در این آمارها نیست. اینکه روستاییان کشور تا انتها دولت دوازدهم تقریبا 100 درصد از برق بهره مند خواهند شد و اکنون هم بیش از 99 درصد از برق برخوردارند برای کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران افتخار آمیز است. برق رسانی 150 روستا در 6 ماهه اول سال 99 که اکنون به صورت رسمی به بهره برداری می رسد برای دولت بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همه کوشش هایی که برای روستاییان و عشایران انجام داده است، تشکر می کنم. این بنیاد همیشه در کنار مردم بوده است.

رئیس جمهوری در ادامه این افتتاح ها اضافه کرد: کمیته امداد همیشه کوشش زیادی برای اقشار مستضعف جامعه انجام داده است و امیدوارم خداوند توفیق بیشتری به این نهاد بدهد. دولت هم با همه توان در این راه کوشش می نماید.

روحانی در مراسم افتتاح خانه بهداشت عشایر در استان بوشهر اظهار کرد: بار دیگر از کادر درمان کشور تشکر می کنیم. برای ما مهم است که تا انتها دولت در کنار عشایر، همه جا یک خانه بهداشت داشته باشیم. امیدوارم بتوانیم با موفقیت سلامت مردم، روستاییان و عشایر با کوشش خودمان و با عنایت حق تضمین کنیم.

وی همچنین از کوشش های صندوق کارآفرینی امید در اقصی نقاط کشور نیز قدردانی کرد و با تسلیت ایام اربعین و تبریک روز روستا گفت: بیش از 13 هزار میلیارد تومان طرح امروز افتتاح شد. از همه ارگان های فعال در این افتتاح ها در 13 استان تشکر می کنیم. همه ما می دانیم که روستاییان عزیز ما فراوریگران عظیم در کشور ما هستند، هم در مساله امنیت غذایی که بسیار مهم است، در شرایط امروز که جنگ مالی است. در حوزه محصولات کشاورزی باید بر روی پای خود بایستیم و بار این مهم بر دوش روستاییان عزیز در بخش های کشاورزی، دامی، زراعی و ... است. روستاهای ما باید هم محل گردشگری باشند و هم پاسدار فرهنگ ایرانی اسلامی باشند. همه دولت ها بعد از انقلاب به روستاییان خدمت نموده اند اما کار دولت یازدهم و دوازدهم با خدمات دولت های گذشته قابل مقایسه است.

رئیس جمهوری با بیان اینکه نه تحریم دشمنان، نه جنگ مالی و نه بدگویی کانال های ضد انقلاب و نه افرادی که ناآگانه حرف های ناروا می زنند در روحیه و کار ما تزلزلی ایجاد ننموده و نخواهد نمود، گفت: این ملت ما هستند که می توانند در همه جا یار استقلال و آزادی کشور عظیم ما باشند.

روحانی با بیان اینکه خدمات ارزشمندی به روستاییان و عشایر عرضه شده است، گفت: البته این خدمات بدون نقض نیست اما در شرایط جنگ مالی تمام سعی خود را کردده ایم. همه کسانی که علیه ایران حرف می زنند را به مجادله می طلبیم که آمار را ببینیم. ببینیم در کشور ما چند درصد دارای برق هستند و آمار بین المللی به چه صورت است.

وی با بیان اینکه امروز 8 میلیون نفر دارای آب سالم پایدار هستند، گفت: در زمینه گاز نیز در این 7 سال و چند ماه قابل توجه است. در زمینه گاز خودکفا شده ایم. در این دولت به تدریج همه روستاها به شبکه هوشمند ارتباطی وصل می شوند. روستایی ما باید دارای بهداشت بهتر، جاده و سلامت بیشتر، برق، گاز و امکانات رفاهی بهتر برخوردار باشد. از همه اینها مهم تر این است کاری می کنیم که مساله مهاجرت روستا به شهر متوقف گردد. قبلا نهایتا یک جوان تا یک مقطعی در روستا امکان درس خواندن داشت اما امروز شرایط تغییر نموده است، دانشگاه ها تقریبا در تمام شهرها هستند. روستاهای ما باید به گونه ای باشند که به تدریج به مهاجرت معکوس برسیم و مردمی که از روستاها آمده اند مجددا به روستاهایشان برگردند.

روحانی گفت: برای زندگی احتیاج به شغل هست، روستایی باید دارای شغل و درآمد باشد و زندگی کند. برای اشتغالزایی روستایی در سال های اخیر حدود 22 هزار میلیارد تومان اعتبار وارد کردیم. مساله اشتغال بسیار مهم و اساسی است. روستایی باید دارای شغل موردنظر و درآمد مکفی باشد و صندلی وی نیز حفظ گردد. روستایی بودن برای همه افتخار است.

رئیس جمهوری ادامه داد: آن روزی که روز دفاع مقدس بود و دشمن ناروا به ما حمله کرد همه مردم به جبهه ها رفتند و روستاییان در خط مقدم بودند. روستاییان ما صدها و هزاران شهید تقدیم نموده اند. امروز هم با یک جنگ تحمیلی دیگر روبرو هستیم. دیروز نظامی و امروز جنگ مالی است. این جنگ از دو سال و نیم شروع شده است، مردم ما ایستادگی و مقاومت کردند. روستاییان در این مقاومت نقش بسیار ارزنده ای داشتند. امروز نان سفره های ما و مواد غذایی ما را روستاییان فراوری می نمایند. اگر کوشش روستاها و فراوری در روستاها در بخش غذایی نبود احتیاج ما به خارج کشور بیشتر میشد. باز هم روستاییان عزیز ما برای خودکفایی بیشتر کشور کوشش نمایند. امروز روز مقاومت و ایستادگی در عرصه جنگ مالی تحمیلی است. ملت ایران با قامتی پایدار در برابر این جنگ ایستادند. هدف دشمنان ما تسلیم ما بود و ما تسلیم نشدیم و نخواهیم شد. این جنگ نمی تواند برای مدت طولانی ادامه یابد اگر هم ادامه یابد ملت ما تسلیم بیگانه نخواهد شد.

روحانی اظهار کرد: از اول دولت به وزارت کار تاکید می کردم که مساله تامین اجتماعی برای روستاییان به خوبی باید ادامه یابد و امروز شاهد یک رقمی با عنوان 1.5 میلیون بیمه اجتماعی برای روستاییان بودیم و این هدیه ما به روستاییان به مناسبت روز روستا است. همه ما در کنار هم خواهیم بود و شاهد روز پیروزی خواهیم بود.

رئیس جمهوری در انتها با بیان اینکه سال جاری به خاطر کرونا مردم عاشق ما نتوانستند به زیارت بروند، گفت: حتما خداوند آن اجر را برای مردم ما منظور خواهد نمود. افتخار ملت ما این است که همیشه پیرو شهدای کربلا باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 708

به "روحانی: بیگانه در نهایت تسلیم می گردد؛ شاهد روز پیروزی خواهیم بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: بیگانه در نهایت تسلیم می گردد؛ شاهد روز پیروزی خواهیم بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید