عینک های فناورانه خاص سربازان آمریکایی

به گزارش اخبار مشروح، از آنجایی که در جنگ، آگاهی از موقعیت، کلید بقا است، عینک های جدیدی که برای ارتش ایالات متحده ساخته شده سربازان را قادر می سازد تا علاوه بر دید در شب، بتوانند پشت دیوارها و هر چیز که مانع از دید چشم غیرمسلح می گردد را ببینند.

عینک های فناورانه خاص سربازان آمریکایی

بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی که در سرویس توزیع اطلاعات بصری دفاعی به اشتراک گذاشته شده است، ارتش ایالات متحده دارای عینک های جدیدی است که می تواند به سربازان اجازه مشاهده پشت دیوارها و بدنه وسایل نقلیه جنگی را بدهد که آگاهی موقعیتی نیروهای پیاده نظام را بسیار افزایش می دهد و در جنگ هم آگاهی از موقعیت، کلید بقا است.

ارتش ایالات متحده در حال توسعه عینک های یکپارچه سیستم دید پیشرفته(IAVS) برای نیروهای پیاده نظام و جنگ رو در رو است.

ارتش آمریکا میخواهد ده ها هزار عدد از این عینک جدید را به سربازان ازائه دهد، عینکی که همچنین می تواند سربازان را قادر به آنالیز گوشه و کنارها، دیدن در تاریکی و حتی نمایش نقشه های دیجیتالی و سایر داده های تاکتیکی بر روی لنزهای این عینک کند.

از آنجا که این عینک های جدید، خوراک خود را از دوربین های چند جهته مستقر در خارج از وسایل نقلیه زرهی می گیرند، به سربازان داخل یک خودروی زرهی اجازه می دهد تا بدون به خطر انداختن جان خود تصویری واضح از محیط پیرامون خودرو داشته باشند.

فیلیپ بارتل از افسران ارتش آمریکا می گوید: این عینک سربازان را قادر خواهد ساخت که بدون اینکه از وسایل نقلیه زرهی خود خارج شوند، هدف خود را ببیند. این عینک تلفات را به حداقل می رساند و به طور کلی نحوه عملکرد ما را به شدت تغییر می دهد و اثربخشی ما را در میدان جنگ افزایش می دهد.

ارتش آمریکا عینک های IAVS را طراحی نموده است تا مانند نمایشگرهای هاد(HUD) که در هواپیماهای جنگی استفاده می گردد، عمل کند. به همین ترتیب، عینک های IAVS اطلاعاتی مانند فیلم، نقشه و دید در شب را مستقیماً در میدان دید سرباز نشان می دهند.

سربازان همواره این مجموعه داده های تاکتیکی را در دسترس داشته اند، اما با استفاده از عینک IAVS آنها اکنون دسترسی فوری به آنها دارند که یک مزیت عظیم در هنگام جنگ است. سربازان می توانند به جای جستجوی نقشه های کاغذی موجود در جیب خود، بلافاصله نقشه را بدون چشم برداشتن از هدف مورد نظر، روی صفحه پیش روی خود ببینند.

سربازان همچنین می توانند از قابلیت عینک IAVS برای دسترسی به دوربین های پهپادی که دید از بالای یک میدان جنگ را فراهم می نمایند، استفاده نمایند.

بر اساس گزارش ها، ارتش آمریکا برای خرید 40 هزار عدد از این عینک، 1.1 میلیارد دلار درخواست نموده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 982

به "عینک های فناورانه خاص سربازان آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عینک های فناورانه خاص سربازان آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید