حسادت عاشقانه در مردان چه نشانه هایی دارد؟

به گزارش اخبار مشروح، حسادت عاشقانه در مردان شاید به نظر بسیاری به خاطر علاقه زیاد مرد به شریک زندگی اش است، اما اگر این مورد شدید شود حتما مشکل ساز خواهد بود. از جمله علائم این نوع حسادت پرخاشگری، کنکاش در تماس ها و شبکه های اجتماعی، نوسانات خلقی و ... است.

حسادت عاشقانه در مردان چه نشانه هایی دارد؟

خبرنگاران | سرویس روانشناسی - حسادت در یک رابطه عاشقانه در اوایل یک رابطه شاید باعث گردد فرد مقابل احساس دوست داشته شدن و خاص بودن بیشتری بکند. بیشتر زنان این حسادت را نشانه و تأیید دیگری بر عشق مرد زندگیشان نسبت به خودشان می دانند. مقداری حس مالکیت در یک رابطه عاشقانه کاملا قابل قبول و طبیعی است اما اگر این حسادت تشدید گردد و مشکلاتی در زندگی شما به وجود آورد چه اتفاقی می افتد؟ در واقع در این حالت شریک زندگی شما در عشق ورزیدن دچار اشتباه شده است.

بسیاری از اوقات شناسایی یک شریک زندگی که حس مالکیت مثبت دارد با کسی که می خواهد همه کارهای شما را تحت کنترل داشته باشد سخت است. به همین سبب در این مقاله به نشانه هایی اشاره می کنیم که می تواند بینش شما را نسبت به این مسئله بازتر کند.

مرد حسود نمی تواند عصبانیتش را کنترل کند

اگر هرکاری می کنید باعث می گردد شریک زندگیتان خونسردی خود را از دست بدهد و یا آشوب بر پا کند، آنجاست که باید رابطه خود را مجددا ارزیابی کنید. آیا مهمانی با دوستان، تماس تلفنی با پسری دیگر، ماندن در دفتر کار برای زمانی طولانی و یا برنامه ریزی برای میل کردن ناهار با دیگر افراد باعث می گردد او عصبانی گردد؟ زمانی که حتی کارهای بسیار جزئی که شما حتی در آن نقشی نداشته اید باعث می گردد طرف مقابل سرتان داد بکشد باید بدانید که این یکی از نشانه های اصلی حسادت عاشقانه در مردان است.

دوست ندارد از دیگران تعریف کنید

شاید بارها با این موضوع روبرو شده باشید که ستایش شما از افراد دیگر به خصوص اگر آن افراد از جنس مخالف باشند، باعث می گردد شریک زندگی شما احساس ناراحتی کند. صحبت درباره دیگران به خصوص اگر فرد خاصی مد نظر باشد ممکن است به طور طبیعی شریک زندگی شما را تحریک کند اما اگر طرف مقابل شما با هر مورد تعریف کردن شما از دیگران مشکل داشته باشد، یعنی حسادت دارد.

برای انجام هرکاری سوالات زیادی از شما می پرسد

این که طرف مقابل شما بخواهد درباره کارهایتان بداند کاملا طبیعی است، اما اگر او برای دانستن همه جزئیات کارهای شما به خاطر این که همسر و یا شریک زندگی شماست پافشاری کند به نظر غیرعادی می رسد. از جمله این حساسیت ها می توان به موقعی اشاره کرد که شما به خانه برمی شد و او شروع به پرسیدن سوالات متعددی می کند؛ مثلا می پرسد که با چه کسی به دفتر آمدید و با چه کسی از دفتر خارج شدید و ...

از این که کسی از شما تعریف کند ناراحت می گردد

آیا تا به امروز شاهد این بوده اید که شریک زندگیتان وقتی کسی از جنس مخالف از شما تعریف می کند ناراحت گردد؟ وقتی تحسین و ستایش از سوی دیگران باعث می گردد طرف مقابل شما به عصبانیت برسد، مطمئن باشید با یک همسر حسود روبرو هستید.

در حضور دیگر مردان به شما بیشتر عشق می ورزد

آیا همسر شما در حضور مردان دیگر، مردی احساساتی می گردد؟ این موضوع به تنهایی بد نیست که شریک زندگیتان به شما در حضور بقیه نیز عشق بورزد. با این حال اگر این عشق ورزیدن در حضور دیگران بسیار بیشتر از عشق ورزیدن در زمانی که هردو تنها هستید باشد، بدین معناست که او می خواهد بگوید شما خانم او هستید و هیچ کس جرأت ندارد نزدیک شما گردد.

تماس ها و ایمیل های شما را چک می کند

اگر مردتان در زمانی که با هم هستید بخواهد ایمیل ها و پیام های شما و نیز تماس هایتان را چک کند و تعقیبتان کند تا ببیند کجا می روید و با چه کسی می روید یعنی مبتلا به حسادت عاشقانه است. چنین رفتارهایی نشان می دهد که طرف مقابل شما چقدر نسبت به شما دچار وسواس شده است.

مردان حسود بدون دلیل دعوا راه می اندازند

آیا تا به امروز شاهد این بوده اید که شریک زندگیتان برای ساده ترین چیزها سرشما فریاد بکشد، بدون دلیل دعوا کند و بدون این که خطایی متوجه شما باشد جنگ راه بیاندازد؟ این نشانه ها معنی جز حسادت عاشقانه در مردان ندارد.

بر روی ارتباط شما با همسر سابق تان بسیار حساس است

آیا مکالمه محبت آمیز شما با دیگردوستان از جنس مخالف و یا ارتباط معمولی با دوست یا شریک زندگی قبلیتان باعث عصبانیت مردتان می گردد؟ این بدین معناست که مرد شما از آن دسته افراد که مسئله ای با رابطه معمول و محبت آمیز با دوستان یا همسر قبلی شما ندارند، نیست.

نمی گذارد هدایای همسر سابق یا دوستان جنس مخالف را نگه دارید

وقتی به عنوان مثال عکس هایی که با همسر قبلیتان دارید باعث می گردد که همسر یا نامزد فعلیتان دعوا راه بیندازد، می توانید مطمئن باشید که از حسادت رنج می برد. در واقع فقط حسادت عاشقانه در مردان است که باعث می گردد مردتان شما را از نگه داشتن هدایایی که از دوستان معمولی جنس مخالف و یا شریک زندگی سابقتان گرفته اید، منع کند.

با دوستان مرد شما رفتار بی ادبانه دارد

آیا مرد شما درباره دوستان معمولی جنس مخالف شما شوخی های بی ادبانه می کند و یا شخصیت آنها را را با رفتاری بد و بدون آنکه خطایی متوجه آنان باشد قضاوت می کند؟ بدون شک این یکی از بدترین عادت های مردان حسود است.

حسادت عاشقانه در مردان آنان را دچار از نوسانات خلقی می کند

اگر شریک زندگیتان در یک دقیقه حال خوبی داشت اما چند لحظه بعد ناگهانی رفتار عجیبی از خود نشان داد به خصوص در زمانی که مثلا شما از کسی تماسی دریافت می کنید، یعنی شریک زندگیتان به شدت از حسادت رنج می برد. به تغییرات خلقی طرف مقابل با دقت نگاه کنید و تکرر آن را بررسی نمایید تا بتوانید میزان حسادت و بهبود یا عدم بهبود آن را تشخیص دهید.

شما را در جلسات خارج از خانه زیر نظر دارد

آیا شریک زندگی شما عادت دارد در مهمانی ها و جلسات به شما زل بزند؟ احتمالا در این حالت طرف مقابل شما علاقه مند است تا رفتار شما با دیگران و یا شوخی و رفتار محبت آمیز شما با دیگر مردان را تحت نظر داشته باشد.

می خواهد سریعا به پیام ها و ایمیل هایش پاسخ دهید

زمانی که شما با دوستان و یا خانواده تان هستید مردتان به طور مکرر به شما پیام می دهد و انتظار دارد سریعا به او پاسخ دهید. این یکی از نشانه های مهم حسادت در مردان است.آیا چند دقیقه تأخیر در پاسخ به پیام ها و یا ایمیل های او باعث می گردد تا شما را متهم کند؟ مثلا بگوید چه چیز جذابی تو اون مرده دیدی که باعث شد جواب پیام منو ندی؟ یا انگار جلو مردای دیگه دست و پاتو گم میکنی هیچیو نمیبینی؟ اینها نشان دهنده حسادت او در چنین لحظاتی است.

همه اعمال شما را در شبکه های اجتماعی نظارت می کند

اگر شریک زندگیتان لیست دوستان شما را به طور مداوم چک کند و ببیند که چه کسی را در شبکه های اجتماعی دنبال کرده اید نمی تواند نشانه خوبی باشد.

همیشه می خواهد به جای شما تصمیم بگیرد

آیا شما با کسی رابطه دارید که فکر می کند باید حرف آخر را در همه کارهایی که انجام می دهید بزند؟ این که کجا می روید؟ چه فعالیت هایی را دنبال می کنید؟ چقدر وقت یک بار دوستانتان را می بینید؟ و کجا باید کار کنید؟ اگر شریک شما احساس می کند که باید در همه این موارد تصمیم گیرنده باشد یعنی شما با یک مرد حسود در ارتباط هستید.

دوست دارد هرجا که می روید همراه شما باشد

آیا شریک زندگی شما تبدیل به یک ریموت کنترل شده است و می خواهد مدام به شما دیکته کند که کجا بروید، کجا نروید؟ آیا رابطه شما به جایی کشیده است که شریک زندگیتان می خواهد هرجا که شما می روید با شما بیاید، حتی اگر آنجا یک مهمانی و یا یک قرار زنانه باشد؟ به وضوح مشخص است که در چنین شرایطی رفتار حسودانه از او سر می زند و برای شما مشکل ساز می گردد.

پوشش شما را انتخاب می کند

اگر طرف مقابل شما نسبت به لباس هایی که در شرایط مشخص جلوی خود او و جلوی دیگران می پوشید حساسیت بیش ازحد نشان دهد یعنی مسئله ای وجود دارد.

حسادت عاشقانه در مردان موجب سوء ظن می گردد

آیا در حالیکه همیشه در رابطه صادق بود اید مردتان همیشه به شما سوءظن دارد؟ یا تا کنون شده که شریک زندگیتان از شما سوالات بسیار جزئی بپرسد و یا از دوستانتان درباره این که چقدر وقت یک بار مهمانی می روید، شبها کجا می روید، چه کسی همراهتان می آید و ... سوال کند؟ حتی ممکن است این سوالات فراتر برود و از همکاران شما درباره فعالیت شما و این که چرا دیر به خانه می آیید بپرسد که در این شرایط..... فکر کنم دیگر لازم نباشد تکرار کنم!!

حسادت در زندگی عاشقانه بسیار مشکل ساز است. بهترین راه برای شما این است که نکات بالا و نشانه های حسادت در مردان را بدانید و تا دیر نشده است به دنبال راه چاره باشید.

آیا شما تا کنون با مردی مبتلا به حسادت عاشقانه در ارتباط بوده اید؟ از چه راهی را برای حل این مشکل بهره گرفتید؟ تجربیات خود را در مورد حسادت عاشقانه در مردان با مخاطبان خبرنگاران درمیان بگذارید.

برگرفته از: bollywoodshaadis

منبع: setare.com
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 914

به "حسادت عاشقانه در مردان چه نشانه هایی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسادت عاشقانه در مردان چه نشانه هایی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید