تأسیس نیروگاه تولید هیدروژن سبز و اکسیژن از آب در کانادا

به گزارش اخبار مشروح، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، این نیروگاه توسط شرکت چند ملیتی آلمانی Thysenkrupp تأسیس می شود و هر سال حدود 11100 تن هیدروژن سبز تولید خواهد کرد.

تأسیس نیروگاه تولید هیدروژن سبز و اکسیژن از آب در کانادا

هیدروژن سبز با هیدروژن عادی به دست آمده از گاز متان متفاوت است و تولید آن با استفاده از آب باعث سازگاری با محیط زیست و عدم گرمایش کره زمین می شود.

در نیروگاه یادشده از قدرتمندترین سیستم های الکترولیز کننده استفاده خواهد شد. این نیروگاه در مجاورت منطقه کوهستانی کبک ساخته می شود تا تأمین آب مورد نیاز آن به سهولت انجام شود. حدود 61 درصد از کل انرژی برق تولید شده در کانادا از نیروگاه های آبی به دست می آید و ظرفیت تولید کل این نیروگاه ها 82 گیگاوات ساعت انرژی است.

کانادا با 37.5 میلیون نفر جمعیت رتبه چهارم جهان در زمینه تولید برق از آب را پس از آمریکا، برزیل و چین در اختیار دارد. حالا این کشور به تولید و استفاده از هیدروژن سبز علاقه نشان داده است. شرکت دولتی هیدور - کبک کانادا که بزرگترین تولید کننده انرژی در این کشور است با عقد قراردادی به ارزش 159 میلیون دلار آمریکا، نیروگاه جدید را در وارنس در نزدیکی مونترال خواهد ساخت.

در این نیروگاه که در سال 2023 به بهره برداری می رسد، هر سال 11100 تن هیدروژن سبز و 88000 تن اکسیژن از آب استخراج خواهد شد. از هیدروژن سبز به عنوان یک منبع انرژی برای تبدیل ضایعات غیرقابل بازیافت به سوخت های زیستی استفاده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 898

به "تأسیس نیروگاه تولید هیدروژن سبز و اکسیژن از آب در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأسیس نیروگاه تولید هیدروژن سبز و اکسیژن از آب در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید