بستر واگذاری سرخابی&lrmها فراهم است، نباید ماجرای هفت تپه تکرار شود

به گزارش اخبار مشروح، احمد راستینه در گفتگو با خبرنگاران درباره آخرین شرایط خصوصی سازی باشگاه های استقلال و پرسپولیس، گفت: خصوصی سازی سرخابی ها یکی از آرزوهای هواداران این دو باشگاه است اما این خصوصی سازی الزاماتی دارد که اگر رعایت نشود، مصیبتی که برای هفت تپه به وجود آمد، برای این دو باشگاه هم به وجود می آید.

بستر واگذاری سرخابی&lrmها فراهم است، نباید ماجرای هفت تپه تکرار شود

وی گفت: در وهله اول باید اسناد مالی، قراردادها، تعهدات و املاک باشگاه های استقلال و پرسپولیس در حوزه های مختلف روشن و شفاف شود چراکه در حال حاضر بخشی از این موارد شفاف نیست.

رئیس کمیته تربیت بدنی مجلس شورای اسلامی شرح داد: یکی از انتظارات نمایندگان مجلس از وزیر ورزش و جوانان، خصوصی سازی و تمرکز بر شفاف سازی فعالیت های باشگاه های ورزشی است و تا به امروز در جلساتی که با سلطانی فر داشتیم، نمایندگان این مطالبه را با وی مطرح کردند.

راستینه گفت: بستر واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی آماده شده است اما ضرورت دارد که پیش از این واگذاری لایحه باشگاه داری که در دولت آماده شده است، به مجلس شورای اسلامی ارائه شود تا هر چه سریع تر واگذاری این دو باشگاه عملیاتی شود.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی به طور ویژه بحث واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس را پیگیری می کند اما نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصر هستند که نباید این واگذاری نسنجیده انجام شود.

رئیس کمیته تربیت بدنی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه املاک استقلال و پرسپولیس تقریباً مشخص شده است، گفت: یکی دیگر از دغدغه های نمایندگان مجلس آن است که نوع واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس باید به صورتی باشد که نقش هواداران به صورت ویژه در این واگذاری ها دیده شود و به عبارت بهتر هواداران باید در آن مشارکت جدی داشته باشند.

وی گفت: مجلس شورای اسلامی طرح نظام جامعه ورزش با تمرکز بر بخش خصوصی را آماده کرده و این طرح در حال بررسی است و به زودی جهت بررسی به صحن علنی مجلس ارائه می شود. این طرح به خصوصی سازی باشگاه ها و شفاف سازی قراردادهای ورزشی کمک خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 825

به "بستر واگذاری سرخابی&lrmها فراهم است، نباید ماجرای هفت تپه تکرار شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بستر واگذاری سرخابی&lrmها فراهم است، نباید ماجرای هفت تپه تکرار شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید