بایدن: ایران در مذاکرات جدی است

به گزارش اخبار مشروح، رئیس جمهور آمریکا در یک نشست خبری خاطرنشان کرد که از نظر وی ایران در مذاکرات وین برای احیای برجام جدی است، اما اینکه ایران حاضر است چه کارهایی را انجام دهد، بحث متفاوتی است.

بایدن: ایران در مذاکرات جدی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز آدینه در یک نشست خبری ضمن اذعان به جدیت ایران در مذاکرات وین گفت میزان جدیت ایران و اینکه چه کارهایی را حاضر است انجام دهد، داستان متفاوتی است.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا ایران در مذاکرات وین جدی است، گفت: بله؛ اما اینکه آنها تا چه حد جدیت دارند و آماده انجام چه کارهایی هستند، داستان متفاوتی است. ما همچنان در حال مصاحبه [به صورت غیرمستقیم] هستیم.

مقامات جمهوری اسلامی ایران پیش از این بارها به صراحت اعلام نموده اند که بازگشت ایران به اجرای کامل تعهدات هسته ای خود ذیل برجام تنها در شرایطی امکان پذیر خواهد بود که آمریکا همه تحریم هایی را که طی سال های اخیر خلاف برجام علیه ایران وضع نموده است ـ ازجمله تحریم هایی که واشنگتن ادعا می نماید که ارتباطی با برجام ندارند ـ به صورت راستی آزمایی شده لغو کند.

شبکه خبری پرس تی وی روز سه شنبه به نقل از منابع مطلع گزارش داد که جمهوری اسلامی ایران تأکید دارد که همه تحریم هایی که در دولت ترامپ خلاف برجام وضع شده است، باید از سوی دولت بایدن لغو گردد و بند 29 برجام به صورت کاملی به اجرا درآید.

این منابع مطلع به پرس تی وی گفتند که ایران هیچ گونه حرکت فریب آمیزی از سوی طرف مقابل به منظور اجتناب از لغو تحریم ها را نخواهد پذیرفت و امتناع آمریکا از لغو همه تحریم های مرتبط با برجام که در دولت ترامپ وضع شده است، سرانجام مصاحبههای وین را رقم خواهد زد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1084

به "بایدن: ایران در مذاکرات جدی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: ایران در مذاکرات جدی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید