انیمۀ خون آشام در باغ؛ هدیه ای برای هواداران حمله به تایتان

به گزارش اخبار مشروح، انیمۀ خون آشام در باغ نام مجذوب کننده و کنجکاوی برانگیزی دارد. اما وقتی سه چهار دقیقۀ ابتدای قسمت اول را ببینید خواهید دید که حتی از آن چیزی که فکر می کردید هم مجذوب کننده تر است. داستان سریال در فضایی تاریک و آخرالزمانی اتفاق می افتد؛ جایی که دو جبهۀ متخاصم انسان ها و خون آشام ها در برابر هم قرار گرفته اند.

انیمۀ خون آشام در باغ؛ هدیه ای برای هواداران حمله به تایتان

به گزارش خبرنگاران؛ سال ها قبل خون آشام ها به انسان ها حمله نموده اند و بخش زیادی از قلمرو آن ها را به تصرف خودشان درآورده اند. حالا فقط یک شهر کوچک در اختیار انسان ها به جای مانده است؛ شهری که با دیواره ای از نور محافظت می گردد تا خون آشام ها نتونند به آن نفوذ نمایند. اما آدم ها برای اینکه بتوانند دوام بیاورند باید قلمرو خودشان را توسعه بدهند و خون آشام ها هم می خواهند هر طور که شده کار این آخرین قلعۀ به جای مانده را تمام نمایند.

هواداران پیگیر سریال های انیمه حتما با شنیدن این مقدمه به یاد حمله به تایتان خواهند افتاد. در آنجا هم دقیقا یک دیوار وجود داشت که آخرین محل سکونت آدم ها را از حملۀ هیولا ها حفظ می کرد. سریال خون آشام در باغ فقط از جهت کلیت داستانش شبیه حمله به تایتان نیست بلکه همان عمق عاطفی، همان هیجان و جاذبه و همان پیچش ها و راز های غافلگیرنماینده را دارد؛ آن هم فقط در پنج قسمت که تماشا همۀ آن ها سه ساعت هم زمان نمی برد. در کل می گردد گفت این سریال مثل یک هدیۀ کوچک با ارزش برای دوستداران انیمه است.

شخصیت های اصلی سریال یک دختر نوجوان به نام مومو و ملکۀ خون آشام ها به نام فینه هستند. مومو علاقۀ زیادی به موسیقی دارد، اما موسیقی در شهر انسان ها ممنوع است، چون به عنوان بخشی از فرهنگ خون آشام ها شناخته می گردد. مومو از زندگی در این شرایط سرد و خصومت آمیز و از سخت گیری های مادرش که یک فرماندۀ نظامی است خسته است.

از طرف دیگر فینه هم با سایر خون آشام ها تفاوت دارد و تا به حال خون هیچ انسانی را نخورده است. او هم مثل مومو هیچ فایده و لذتی در این جنگ بی انتها و کوشش دوطرفه برای نابود کردن دشمن نمی بیند. جهت اصلی داستان سریال بر محور ارتباط عمیق و عاطفی این دو شخصیت و هدف مشترک و صلح آمیز آن ها پیش می رود.

شخصیت پردازی ها عمیق و چندبعدی است و ما را از همان قسمت اول با آن ها درگیر و همراه می نماید. ریتم سریال بسیار پرشتاب و گیرا است و هیچ چیز اضافی که حوصلۀ مخاطب را سر ببرد در آن وجود ندارد. صحنه های تعقیب و گریز و درگیری بین خون آشام ها و انسان ها طراحی هیجان انگیزی دارند. موسیقی، صداپیشگی و جلوه های بصری سریال همگی در سطح بالایی قرار دارند و خلاصه هر چیزی سر جای خودش است.

خون آشام در باغ توانسته است در دل روایت پرکشش و خوش ساختی که دارد، مضمون عمیق و ارزشمند خودش را به خوبی به مخاطب منتقل کند؛ این سریال دربارۀ نیروی محبت است؛ دربارۀ اینکه حتی در تاریک ترین و جهنمی ترین دوران ها هم می گردد امیدوارانه و تا سرحد توان برای یافتن بهشتی صلح آمیز کوشش کرد؛ بهشتی که در آن تفاوت ها مایۀ دشمنی و کینه نباشند.

امتیاز: 7.0/10

زمان انتشار: 26 اردیبهشت (همۀ قسمت ها)

منبع: فرارو
انتشار: 10 تیر 1401 بروزرسانی: 10 تیر 1401 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1535

به "انیمۀ خون آشام در باغ؛ هدیه ای برای هواداران حمله به تایتان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انیمۀ خون آشام در باغ؛ هدیه ای برای هواداران حمله به تایتان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید