اعلام آمادگی توکیو برای ایجاد فرصت گفت وگو بین تهران و ریاض

به گزارش اخبار مشروح، وزیر امورخارجه ژاپن گفت که توکیو آماده است از ظرفیت خود برای فراهم کردن فرصت گفت وگو میان تهران و ریاض استفاده کند.

اعلام آمادگی توکیو برای ایجاد فرصت گفت وگو بین تهران و ریاض

به گزارش خبرنگاران، یوشیماسا هایاشی وزیر امورخارجه ژاپن در آستانه سفر سه روزه خود به ترکیه و امارات متحده عربی در گفت وگو با نشریه عرب نیوز تاکید کرد که منطقه خاورمیانه، به ویژه وقتی پای تامین انرژی به میان می آید از اهمیت بسیار بالایی برای ژاپن رخوردار است.

وی در بخشی از این مصاحبه با اشاره به نگرانی های عربستان سعودی درباره برنامه هسته ای ایران گفت: توکیو این ظرفیت را دارد که از روابط محبت آمیز سنتی خود با ایران برای فراهم کردن فرصت گفت وگو میان تهران و ریاض استفاده کند.

وزیر امورخارجه ژاپن در ادامه به جنگ یمن پرداخت و بدون اشاره به جنایات عربستان سعودی و ائتلاف تحت رهبری این کشور در یمن گفت: ما از از طرف هایی که از ایران تاثیر می گیرند، خواسته ایم تا از اقداماتی که با صلح و ثبات منطقه در تضاد هستند پرهیز و به طور سازنده در راستای برقراری آتش بس و صلح در یمن اقدام کنند.

وی همچنین گفت که ژاپن از تلاش های جامعه بین الملل برای خاتمه دادن به جنگ یمن، ازجمله فعالیت های کننده ویژه سازمان ملل در امور یمن حمایت می کند.

یوشیماسا هایاشی ابتدا قرار است به ترکیه و سپس به امارات متحده عربی سفر و با مقامات این کشورها دیدار کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1401 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1493

به "اعلام آمادگی توکیو برای ایجاد فرصت گفت وگو بین تهران و ریاض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی توکیو برای ایجاد فرصت گفت وگو بین تهران و ریاض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید