آیا در آتن می توان خرید کرد؟

به گزارش اخبار مشروح، آتن علیرغم یک شهر باستانی، یک کلان شهر با تجملات مدرن عصر حاضر است. شکوه و زرق و برق مرکز خریدهایی با برندهای مطرح، گواهی بر این مدعاست. مرکز خریدهای چندطبقه در منظره شهری، همواره در تصویر کلان شهر آتن به چشم می خورند و از نقاط دیدنی آن هستند. در کنار فضای خرید، می توان فضاهایی برای غذا، مد، سرگرمی و تفریح نیز در این مراکز خرید پیدا کرد که به همین سبب مقصد مناسبی برای بیرون رفتن های خانوادگی هستند. بسیاری از برندهای ملی و بین المللی محصولات خانگی، دکوری، فشن و ... در طبقات مراکز مذکور انتظار شما را می کشند. خرید عتیقه جات در پایتخت یونان شهرت جهانی دارد. گردشگران معمولاً دوست دارند تا عتیقه هایی به عنوان یادبودی از سفر به آتن خریداری کنند. به طور کل خرید در آتن یکی از بخش های جدایی ناپذیر راهنمای سفر به اروپاست.

آیا در آتن می توان خرید کرد؟

گلدن هال | Golden Hall

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که خرید برایشان حکم یک بیانیه درباره سبک زندگی شان را دارد، گلدن هال در خیابان کیفیسیاس (Kifissias) حتماً باید یکی از مقصدهایتان در آتن باشد. گلدن هال مرکز خریدی بزرگ با مساحتی بیش از 41000 متر مربع، با فضایی خیره کننده به خریداران خوشامدگویی می کند. اینجا میزبان بیش از 131 برند مد و لباس ملی و بین المللی است و خریداران بعد از گشت و گذارشان می توانند در یکی از رستوران ها و کافه های اطراف نفس راحتی کشیده و کمی استراحت کنند. تنوع فروشگاه ها و مغازه ها در اینجا بسیار زیاد بوده و طیف وسیعی از کالاها از پوشاک گرفته تا اکسسوار، جواهرآلات، اقلام تزئینی خانه، ابزارآلات، کالاهای خانگی و لوازم التحریر را ارائه می کنند که باعث تنوع بسیار بالای انتخاب های خریداران می گردد. اگر کالای خاصی را در گلدن هال پیدا نکردید مطمئن باشید که آن کالا در آتن موجود نیست!

ساعت کاری: دوشنبه تا جمعه ساعت 10 صبح تا 9 شب، شنبه ها از 10 صبح تا 8 شب، یکشنبه ها تعطیل است.

آتیکا | Attica

آتیکا یک مرکز تجاری کامل در شهر آتن می باشد. دیپارتمنت استور آتیکا، بزرگ ترین مرکز خرید یونان به شمار رفته و سبب قرار دریافت پایتخت در نقشه مقصدهای خرید اروپایی شده است. ساختمان تاریخی این مرکز خرید خود به تنهایی معماری بزرگی با تلفیق عصاره زیبایی شناسی مدرن و عناصر معماری دهه 20 به حساب می آید. تکنولوژی و مهندسی مدرن، باعث تبدیل این بنای بزرگ به مساحت 25000 متر مربع به اولین انتخاب برای یک خرید آسوده در میان خریداران شده است. در آتیکا بیش از 860 مغازه پوشاک و اکسسوار و 360 مغازه برندهای مخصوص سبک زندگی وجود دارد که همگی در کنار هم نیازهای تمام سطوح جامعه را پوشش می دهند. این مرکز خرید مدرن در نزدیکی پلاکا، یک نقطه مشهور جهانگردی واقع شده و از ایستگاه متروی سینتاگما (Syntagma) نیز قابل دسترس می باشد.

ساعت کاری: دوشنبه تا جمعه ساعت 10 صبح تا 9 شب، شنبه از 10 صبح تا 7 شب

مک آرتور گلن دیزاینر | McArthurGlen Designer

مک آرتور گلن دیزاینر خط اتصالی بین یک قطب خرید و گردهمایی محسوب می گردد. خرید در اینجا حسی از راحتی و آسایش را در بر دارد. حدود 110 مغازه، رستوران و کافه در زیر سقف این ساختمان 21000 متر مربعی وجود دارند. مجموعه محصولات زیبایی، پوشاک و مد و لوازم خانگی برندهای مختلف بسیار وسیع و متنوع است. چیدمان و طراحی نئوکلاسیک مک آرتور گلن دیزاینر خرید کردن را به امری مطبوع و دلپذیر تبدیل می کند. خرید در این مرکز بزرگ، به معنی تازه شدن حال و هوایتان در غذاخوری های داخل آن و بازدید از آکروپولیس، لاوْریو و باغ وحش آتیکا با مناظر زیبایش خواهد بود.

مال آتن | The Mall Athens

غذا، فشن و سرگرمی! مال آتن برترین ایستگاه برای هر سه مورد می باشد. این مرکز خرید از طریق ایستگاه نِراتزیوتیسا (Nerantziotissa) قابل دسترس بوده و در نزدیکی آتیکی اودوس (Attiki Odos) قرار گرفته است. مال آتن همچنین از استادیوم المپیک آتن نیز فاصله اندکی دارد. با بیش از 200 برند و 4 طبقه، اینجا یک مرکز تجاری فوق مدرن تلفیق شده با سرگرمی هایی چون سینما و رستوران های خوب است. این مرکز خرید بزرگ پایتخت، گزینه های بسیار متنوعی برای نیازهای تمام خانواده به شما ارائه می کند؛ از لباس گرفته تا اکسسوار فشن، کتاب، لوازم التحریر، ابزارهای گوناگون، لوازم آشپزخانه، عطر و اودکلن، لوازم آرایشی، نقاشی، لوازم ورزشی تا وسایل دکوری خانه، هر چیزی را می توانید در اینجا پیدا کنید. همچنین برای استراحت بین خرید، رستوران، بار، کافه و یک مجموعه سینمایی نیز وجود دارد.

آتنیَن کاپیتول | Athenian Capitol

اینجا یک مرکز خرید با بوتیک هایی از برندهای معتبر، رستوران های عالی، یک مرکز همایش مدرن، یک مجموعه سینمایی و یک موزه ماشین یونانی درخشان است. آتنین کاپیتول در سال 2010 به روی عموم بازگشایی شد. این مرکز خرید بیش از 15000 متر مربع مساحت داشته و به ایستگاه ویکتوریا بسیار نزدیک می باشد. چیزی که خرید خانوادگی در آتنین کاپیتول را رضایت بخش تر می کند پارکینگ زیرزمینی آن است. امروزه این مرکز خرید با معماری ملهم از سبک آردِکو، یکی از چشمگیرترین نقاط منظره شهر محسوب می گردد. سالن همایش با گنجایش 200 نفر یکی دیگر از امکانات اینجا به شمار می رود. در میدان بیرون نیز فضای سبزی برای استراحت و آرامش شما وجود دارد.

ساعت کاری: دوشنبه تا جمعه 9 صبح تا 9 شب، شنبه 9 صبح تا 8 شب

هارت مال | Heart Mall

هارت یک مرکز تجاری تفریحی چندطبقه با مساحتی به اندازه 20 هزار متر مربع است. شهرت قلب آتن بیشتر به خاطر برندهای ملی و بین المللی موجود در آن می باشد. طیف وسیعی از کالاها با دسته بندی هایی مانند بچه ها، زنانه، مردانه، مد و فشن، اکسسوار، ورزشی، لوازم خانگی، تکنولوژی، هنر و غیره به خریداران عرضه می گردد. تراس روباز این مرکز، نماهای تماشایی از تپه لیکابِتوس و آکروپولیس را به شما عرضه می کند. می توانید برای استراحت و تجدیدقوا در یکی از رستوران ها و کافه های اینجا توقف کنید.

ساعت کاری: دوشنبه تا جمعه ساعت 10 صبح تا 9 شب، شنبه 10 صبح تا 8 شب

خیابان اِرمو | Ermou Street

اینجا مد روزترین خیابان خرید آتن است. خیابان ارمو به سمت میدان سینتاگما جایی که ساختمان مجلس قرار گرفته است امتداد میابد. این خیابان جهانگردی به ویژه در عصر پر از جمعیتی می گردد که مشغول گشت وگذار و خرید هستند. جهانگردانی از سرتاسر جهان به این خیابان سرازیر می شوند تا سبک زندگی مردم آتنی پایتخت نشین را مشاهده و لمس کنند. یک کلیسای کوچک شگفت انگیز بیزانسی نیز در نیمه های این خیابان وجود دارد که دیدنش خالی از لطف نیست. این سازه بیزانسی متعلق به قرن 11 می باشد. این خیابان بیشتر به خاطر فروشگاه های مد و لباس شهرت داشته و از خیابان های پرطرفدار برای مغازه گردی نیز هست.

کلوناکی آتن | Kolonaki Athens

میدان کلوناکی قطب مغازه های لوکس، کافه های شیک، بارهای مجلل و گالری های شلوغ و سرزنده است. این میدان بین میدان سینتاگما، قلب تجاری شهر و تپه لیکاویتوس، بلندترین نقطه آتن قرار گرفته است. بیشتر در اینجا می توان بوتیک های پوشاک و مغازه های عتیقه فروشی را پیدا کرد. این قسمت از آتن جایی دلپذیر برای گشت وگذار و پیاده روی است. خیابان ساکالوف (Tsakalof) یکی از خیابان های متصل به این میدان می باشد که یکی از معروف ترین خیابان های آتن بوده به عنوان یکی گران ترین و به روزترین خیابان های جهان شناخته می گردد. تپش زندگی محلی هرگز در میدان کلوناکی قطع نمی گردد.

موناستیراکی | Monastiraki

خرید کردن اقلام عتیقه در آتن بسیار وسوسه کننده بوده و یکی از کارهای موردعلاقه جهانگردان و مسافران به شمار می رود. این خیابان پر از مغازه های عتیقه فروشی قدیمی و یکی از بزرگ ترین بازارهای عتیقه روباز در شهر است. فعالیت در اینجا از ساعت 8 صبح شروع شده و تا 2 بعدازظهر هرروز ادامه پیدا می کند. اشیای قدیمی موناستیراکی ارزش دیدن را دارند. می توانید در اینجا از دست ساخته های سنتی تا ظروف نقره و اشیای شیشه ای فوق العاده پیدا کنید. در فصل جهانگردی این بازار پر از جهانگرد هایی می گردد که دنبال اقلامی به عنوان یادگاری از سفر آتن هستند. علاوه بر تمام موارد ذکرشده فضای موناستیراکی بسیار خوش رنگ و لعاب و چشم نواز است.

منبع: گردشبان
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 641

به "آیا در آتن می توان خرید کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا در آتن می توان خرید کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید